STS
fot. Gamers Without Borders

Nikogo nie zostawiamy z tyłu. Nadchodzi druga edycja Gamers Without Borders

Ubiegłoroczna odsłona projektu Gamers Without Borders okazała się sporym sukcesem. Seria charytatywnych turniejów, które miały pomóc w walce ze skutkami pandemii COVID-19, cieszyła się sporym zainteresowaniem i dzięki niej zgromadzono 10 milionów dolarów, które trafiły m.in. do takich organizacji, jak UNICEF czy też International Medical Corps.

Nic więc dziwnego, że oficjalnie zapowiedziano drugą edycję inicjatywy, która odbywać się będzie pod hasłem „No One Left Behind”, czyli „Nikogo nie zostawiamy z tyłu”. Organizatorem wydarzenia jest Saudi Esports Federation, chociaż rękę przyłoży do niego również ESL, które pełnić będzie rolę partnera technicznego i zadba o produkcję zawodów esportowych oraz transmisje na żywo. Podczas GWB śledzić będzie można zmagania w ramach tak popularnych tytułów, jak Counter-Strike: Global Offensive, Rainbow Six: Siege, Rocket League oraz PUBG MOBILE, aczkolwiek do tej czwórki dołączy także piąta, nieujawniona jeszcze produkcja.

Całość ma potrwać dziewięć tygodni. Co ważne, swój udział w festiwalu potwierdziły największe nazwiska z branży gier, sportu i rozrywki, które w ten sposób wesprą szczytny cel. – Gaming zbliża ludzi do siebie i łączy społeczności ponad granicami. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy współpracować z Saudi Esports Federation dla Gamers without Borders, tworząc wspaniałe doświadczenie dla fanów na całym świecie, którego celem jest niesienie pomocy w walce z COVID-19, osobom, które najbardziej jej potrzebują – przyznał David Neichel, Head of International Growth and Advisor to CEO w ESL Gaming.

Fundusz charytatywny przewidziany na drugą edycję Gamers Without Borders wynieść ma 10 milionów dolarów, aczkolwiek kwota ta może być znacznie większa. Wszystko dlatego, że podczas charytatywnych transmisji, które prowadzone będą w różnych językach i na różnych platformach, widzowie również będą mogli przekazywać datki, które zasilą ową pulę. Na koniec cała suma przekazana zostanie na wsparcie globalnej dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19. Więcej informacji na temat Gamers Without Borders znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej oraz na kanałach społecznościowych, takich jak Twitter, Instagram, YouTube, Facebook i Twitch.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Lewandowski znowu wyróżniony! Polak w TOTS Ultimate

Przez ostatnie tygodnie EA Sports raczyło nas kolejnymi drużynami sezonu w FIFA 21. Tego typu zestawienia otrzymywaliśmy z uwzględnieniem najlepszych...