STS
fot. Esports Balkan League

Rośnie polska kolonia na Bałkanach. Kanna zawodnikiem Crvenej zvezdy

Do startu kolejnego sezonu Esports Balkan League pozostał już tylko nieco ponad tydzień, nic więc dziwnego, że powoli poznajemy składy poszczególnych ekip. Dziś np. ujawniono piątkę, jaką do gry wystawi trzykrotni mistrz Bałkanów, Crvena zvezda Esports. A wspominamy o tym, bo w owym składzie znalazło się miejsce dla zawodnika z Polski. W trakcie nadchodzących rozgrywek […]

Do startu kolejnego sezonu Esports Balkan League pozostał już tylko nieco ponad tydzień, nic więc dziwnego, że powoli poznajemy składy poszczególnych ekip. Dziś np. ujawniono piątkę, jaką do gry wystawi trzykrotni mistrz Bałkanów, Crvena zvezda Esports.

A wspominamy o tym, bo w owym składzie znalazło się miejsce dla zawodnika z Polski. W trakcie nadchodzących rozgrywek dżungli Czerwonej Gwiazdy strzec będzie bowiem Szymon „Kanna” Kawęcki, który tym samym kontynuuje swoje zagraniczne wojaże. Warto w tym miejscu przypomnieć, że były gracz PRIDE jeszcze pod koniec ubiegłego roku zaliczył krótki epizod we Włoszech pod banderą Romulea eSport, zaś pierwszą połowę roku bieżącego spędził jako reprezentant Goskilla. Co więcej, z ekipą tą sięgnął nawet po mistrzowski tytuł wiosennego splitu Baltic Masters 2021, ale w kwietniu, gdy wygasł jego kontrakt, odszedł i od tego czasu poszukiwał nowego pracodawcy.

Wreszcie pomocną dłoń do Polaka wyciągnęła formacja z Belgradu, w której Kawęcki zajmie miejsce Konstantina „Saintsu” Stikicia. Co warte wspomnienia, nie jest to jedyna roszada, do jakiej doszło w zespole, bo po fatalnym poprzednim splicie, który Crvena zveda zakończyła dopiero na siódmym miejscu, wymieniono cały skład. W związku z tym angaż otrzymał m.in. powracający do organizacji po ponad dwóch latach Igor „TasteLess” Radusinović, który podczas ostatniego European Masters przywdziewał barwy SAIM SE SuppUp. Ponadto postawiono też na zaciąg z greckiego podwórka w postaci Vasilisa „Tsiperakosa” Lalasa oraz Stavrosa „Vaynedety” Giannoulakisa.

Skład Crvenej zvezdy Esports prezentuje się następująco:

Aleksa „Nazgul” Majstorović
Szymon „Kanna” Kawęcki
Vasilis „Tsiperakos” Lalas
Stavros „Vaynedeta” Giannoulakis
Igor „TasteLess” Radusinović

Tym samym powiększyła się polska kolonia w bałkańskich rozgrywkach. Wszak w nadchodzącym sezonie pod banderą Zero Tenacity zobaczymy także Wojciecha „Wojtusia” Świdra oraz Kacpra”Nahovsky’ego” Merskiego. Na pojedynek drużyn Polaków nie będziemy zresztą zbyt długo czekać, bo zmierzą się one ze sobą już w drugiej kolejce, tj. 21 czerwca o godzinie 21:00.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Co z tą rewolucją? Sprawdzamy, jak wygląda LCS pół roku po wielkiej przebudowie

Szczerze wierzę w to, że 2021 przetrze za oceanem szlaki, pokaże, że można i trzeba podejmować ryzykowne decyzje, by osiągać sukcesy. Na papierze je...