STS
fot. fb.com/G2esports

paTiTek dołącza do Teamu Heretics!

Po kilku tygodniach plotek i nieoficjalnych doniesień w końcu poznaliśmy przyszłość Patryka „paTiTka” Fabrowskiego. 21-letni gracz VALORANTA, który dopiero co rozstał się z G2 Esports, został dziś zaprezentowany jako nowy reprezentant Teamu Heretics.

Najpierw dominacja, później rozczarowania

Fabrowski to pierwszy polski zawodnik, który w VALORANCIE wszedł na najwyższy poziom. Były reprezentant m.in. Izako Boars rok temu został zakontraktowany przez słynne G2, wraz z którym zdominował europejską scenę gry Riot Games. Owa dominacja trwała jednak tylko do czasu, bo zarówno końcówka 2020, jak i cały 2021 rok były już dla drużyny Polaka ciągiem rozczarowań. Rozczarowań, które ostatecznie doprowadziły do kadrowej rewolucji – jej ofiarą padł również paTiTek, dla którego nie było już miejsca. W związku z tym dwa dni temu organizacja poinformowała o zakończeniu współpracy, niemniej już wtedy wszystko wskazywało na to, że kolejnym przystankiem w karierze naszego rodaka będzie właśnie Heretics.

paTiTek w Heretics

Co ciekawe, pod skrzydła hiszpańskiej organizacji nie trafił on sam. Wraz z nim z G2 przeniósł się również Ardis „ardiis” Svarenieks. Z transferem Łotysza wiązano spore nadzieje i to do tego stopnia, że poprzedni pracodawca nie zrezygnował z prób pozyskania Svarenieksa nawet w momencie, gdy ten został oskarżony m.in. o cheatowanie. Zresztą, z zarzutów tych został finalnie oczyszczony przez sam Riot, ale koniec końców i tak, podobnie jak w przypadku Fabrowskiego, nie został on uznany za przydatnego podczas przebudowy ekipy. Wobec tego również dołączył do Heretics, gdzie pozostało już tylko jedno wolne miejsce. Niewykluczone, że przypadnie ono w udziale Felixowi „al0rante’owi” Brandlowi z Volvo Peek.

Skład dywizji VALORANTA w Teamie Heretics:

  • Christian „lowel” Garcia Antoran
  • Ondřej „MONSTEERR” Petrů
  • Patryk „paTiTek” Fabrowski
  • Ardis „ardiis” Svarenieks
  • Ivan „Johnta” Shevtsov – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rośnie polska kolonia na Bałkanach. Kanna zawodnikiem Crvenej zvezdy

Do startu kolejnego sezonu Esports Balkan League pozostał już tylko nieco ponad tydzień, nic więc dziwnego, że powoli poznajemy składy poszczególnych...