Raz na jakiś czas przez społeczność Counter-Strike'a: Global Offensive przetacza się fala banów. Z taką sytuacją mieliśmy także do czynienia wczoraj, gdy, jak podaje serwis Convars, kary nałożono na ponad 10 tysięcy aktywnych dotychczas kont!

CZYTAJ TEŻ:
CS:GO znowu „płatne”. Ważne zmiany dla kont Prime i Non-Prime

Fala banów w CS:GO

A wszystko to krótko po tym, jak CS:GO z uwagi na zmiany związane z Systemem Prime stało się na powrót płatne. Co warte wspomnienia, z owych ponad 10 tysięcy aż 9881 banów to tzw. game bans, czyli kary przyznane nierzadko przez samych deweloperów nie tylko za ewentualne oszustwa, ale również i za negatywne, mające destrukcyjny wpływ zachowania, takie jak np. griefing czy też toksyczny sposób komunikacji. Z kolei 290 zawieszeń jest efektem działania systemu VAC i dotyczy tych "graczy", którzy faktycznie korzystali z cheatów.

Przypomnijmy, że wraz z wczorajszą aktualizacją nowe konta nie będą mogły już zdobyć statusu Prime poprzez podnoszenie swojego poziomu w CS:GO. Od teraz status ten otrzymać będzie można wyłącznie poprzez zakup tzw. CS:GO Prime Status Upgrade, którego cena wynosi 55,99 zł. Tylko posiadacze tej przepustki będą mogli brać udział w meczach rankingowych, podczas gdy kont Non-Prime przygotowano tryb nierankingowy.