STS
fot. Red Bull

Red Bull Campus Clutch w VALORANTA na finiszu

Zawodnicy z ponad 50 krajów w minionych tygodniach walczyli w regionalnych turniejach kwalifikacyjnych. A wszystko po to, by wystąpić na Red Bull Campus Clutch, czyli lanowych zawodach VALORANTA przygotowanych z myślą o studentach.

Co warte wspomnienia, eliminacje odbywały się także w Polsce. Przez cały marzec adepci VALORANTA rywalizowali w czterech turach, ostatecznie zaś po triumf sięgnęła drużyna Candle, która potem nawiązała współpracę z Teamem MCE. To właśnie ta formacja 3 czerwca przystąpiła do finałowego turnieju dla Europy Północnej, ale niestety już w swoim pierwszym meczu przegrała z KUNG ze Szwecji 0:2. Tym samym nasi rodacy odpadli z zawodów i na pewno nie pojawią się na lanowej części imprezy. Ale nie oznacza to jeszcze końca emocji, bo 5 i 6 czerwca odbędą się decydujące spotkania we wszystkich dziesięciu branych pod uwagę regionach.

Owe spotkania śledzić można na anglojęzycznym 24-godzinnym streamie, który znajduje się można tutaj. Niemniej przewidziana jest także polska transmisja w studiu 3League, którą znaleźć można pod tym adresem. Ta rozpocznie się dziś o godzinie 17:00, a udział w niej wezmą Wojciech „Bezi” Wróbel oraz Maciej „Luz” Bugaj. Owy duet skomentuje dla nas decydujące potyczki we wszystkich czterech zakątkach Starego Kontynentu, tj. w części wschodniej, zachodniej, centralnej oraz północnej. Ich harmonogram prezentuje się następująco:

  • 17:00 – Bedel Ödeyenler (Turcja) vs Infinite (Rumunia)
  • 19:00 – PLATOON Belarus (Białoruś) vs KUNG (Szwecja)
  • 21:00 – PXL Esports (Belgia) vs Angry Titans Academy (Włochy)
  • 23:00 – Discoteca (Wielka Brytania) vs Project S (Portugalia)

Zwycięzcy wspomnianych wyżej potyczek zapewnią sobie awans na lanowe finały Red Bull Campus Clutch, które odbędą się 17 i 18 lipca w Madrycie. To właśnie tam dziesięciu triumfatorów eliminacji oraz pełniąca rolę gospodarza Hiszpania rywalizować będą nie tylko o tytuł mistrzowski i nagrodę w wysokości 20 tysięcy euro, ale także o prawo wyjazdu na kolejne zawody VALORANT Masters z cyklu VALORANT Champions Tour 2021.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nikogo nie zostawiamy z tyłu. Nadchodzi druga edycja Gamers Without Borders

Ubiegłoroczna odsłona projektu Gamers Without Borders okazała się sporym sukcesem. Seria charytatywnych turniejów, które miały pomóc w walce ze skutka...