Inauguracyjny sezon PLE.GG: VALORANT Nations Circuit przeszedł do historii. Mistrzami organizowanych przez Polską Ligę Esportową rozgrywek ostatecznie zostali Węgrzy z HEET, którzy w finale pokonali Illuminar Gaming.

Polacy z Illuminar do finałowej potyczki nie przystępowali bynajmniej jako faworyci i nic dziwnego, bo dwa i pół tygodnia temu przegrali już z Węgrami podczas fazy zasadniczej. Mimo to Karol "Nitro" Przedpełski i spółka nie zamierzali się tak łatwo poddać i zamiast tego już na Splicie podjęli rękawicę. Co więcej, ekipa znad Wisły grając w ataku walczyła z oponentami jak równy z równym, a po przejściu do obrony kompletnie ich zdominowała, dzięki czemu zatriumfowała 13:9. Niestety dla iHG był to jedyny tego wieczora powód do radości, bo potem punktowali już tylko reprezentanci HEET, którzy zgarnęli dla siebie trzy kolejne mapy.

Najpierw Bence "DeadFox" Böröcz wraz z kolegami odpowiedzieli Polakom pięknym za nadobne i wynikiem 13:9 pokonali ich na Iceboksie. Potem dokładnie taki sam rezultat mogliśmy zaobserwować również na Ascent. Jest to o tyle smutne, że po pierwszej połowie to Illuminar prowadziło 8:4, ale niestety w połowie drugiej zostało doszczętnie rozgromione. Wobec tego polska piątka na Bind nie mogła już pozwolić sobie na żadne potknięcie, ale niestety – górą, tym razem w stosunku 13:8, ponownie byli Węgrzy, którzy tym samym zgarnęli mistrzowski tytuł i główną nagrodę w wysokości 12,5 tysiąca złotych. Z kolei iHG jako wicemistrzowie otrzymali czek o wartości 5 tysięcy złotych.

Końcowa klasyfikacja PLE.GG: VALORANT Nations Circuit:

1. HEET 12 500 zł
2. Illuminar Gaming 5 000 zł
3-4. MAD DOG'S PACT, Team Sampi 2 000 zł
5-6. eSuba, XPG Invicta 1 250 zł
7-8. Creative AVEZ, Nexus Gaming 500 zł