STS
czajek
fot. twitter.com/devils1gg

PDW ze zwycięstwem na start Ultraligi. Czajek i spółka pokonali devils.one

Szósty sezon Ultraligi w końcu wystartował! W inauguracyjnym spotkaniu mogliśmy obejrzeć starcie devils.one z zupełnie nową formacją na polskiej scenie – PDW. Jednym z kluczowych zawodników dla zwycięstwa tej organizacji był zdecydowanie Sebastian „Color” Czyżyk, który zneutralizował sporą część agresji ze strony przeciwników.

devils.one o:1 PDW
sheru
Renekton
Color
Gwen
Diagu
Xin Zhao
Bruness
Rumble
Krazler
Orianna
Czajek
Jayce
Biosun
Ezreal
Odi11
Varus
Slipper
Braum
kubYD
Leona

PDW już w swoim pierwszym meczu zdecydowało się na odważne wybory podczas fazy draftu. Color nie bał się sięgnąć po najnowszy dodatek do League of Legends, czyli Gwen. Mateusz „Czajek” Czajka z kolei wybrał dla siebie Jayce’a na środkową alejkę. To mogło zwiastować sporą dozę akcji na górnej połowie mapy. Inicjatywę podjęli szybciej zawodnicy devils.one, którzy zanurkowali pod strukturą Czyżyka i zaliczyli na nim pierwszą eliminację w spotkaniu. PDW odpowiedziało kontrolą potworów. Najpierw Bruno „Bruness” Freund zgarnął smoka dla swojej ekipy, by później z pomocą kolegów przejąć też Herolda.

W trzynastej minucie doszło do pierwszej większej walki w grze. Górą w tym starciu byli devils.one, a jedyna eliminacja powędrowała na konto Huberta „Slippera” Burzca. Dzięki tej akcji Diabły mogły sobie zapewnić także drugiego smoka w tej rozgrywce. Mimo tych przepychanek, do piętnastej minuty żadnej ze stron nie udało się zdobyć większej przewagi jeśli chodzi o posiadane złoto. Chwilę po przekroczeniu tej granicy Color popisał się świetnym zagraniem i zgarnął pierwszą eliminację dla swojej ekipy. Stało się to w wyniku dość ryzykownego zanurkowania w wykonaniu Dawida „sheru” Wojewody oraz Witolda „Diagu” Nypela.

W dwudziestej minucie PDW udało się zabić aż trzech rywali podczas walki o kolejnego smoka. Dzięki tej potyczce zbudowało sobie ono przewagę ponad czterech tysięcy sztuk złota. Po tym, jak Czajek zgarnął potrójne zabójstwo, losy tego spotkania wydawały się przesądzone. Zaraz potem jego ekipa mogła przejąć wzmocnienie Barona Nashora. Do kluczowej walki doszło jednak dopiero w trzydziestej minucie, kiedy to PDW wyeliminowało Kubę „Krazlera” Tylmana i przedarło się do bazy rywali. Chwilę później reprezentanci nowej organizacji zniszczyli Nexus wroga.

Już za chwilę nowy skład Gentlemen’s Gaming podejmować będzie Komil&Friends. Transmisja będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących szóstego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Riot ulepsza optymalizację VALORANTA. Poprawki już w patchu 2.11

Blisko miesiąc musieliśmy czekać na kolejną aktualizację VALORANTA. Czy było warto? Cóż, na pewno patch oznaczony numerem 2.11, o którym pracownicy Ri...