STS
fot. fb.com/starxoxd

Gładka przeprawa Acend w LVP Rising Series, dziś do gry wchodzą Movistar Riders

Ruszyły grupowe zmagania w ramach drugiej odsłony LVP Rising Series w VALORANTA. Co więcej, poznaliśmy już pierwszych szczęśliwców, którzy na pewno wystąpią w fazie pucharowej i, co ważne, w gronie tym znalazło się Acend, czyli zespół dwóch naszych rodaków.

Gładka przeprawa Acend

Międzynarodowy skład, którego częścią są Patryk „starxo” Kopczyńsk i od niedawna także Aleksander „zeek” Zygmunt, nie miał żadnych problemów z wygraniem obu swoich spotkań. Polacy i ich koledzy swoją przygodę z rozgrywkami zaczęli od pokonania wynikiem 13:6 szwedzko-fińskiego miksu LastNightLeftovers, by dwie godzin później w takim samym stosunku rozprawić się z Teamem Fiend. W obu tych spotkaniach z dobrej strony zaprezentował się starxo, który wypracował rating 1,31. Jest to drugi najlepszy wynik w całym LVP Rising Series 2, bo Polak pod tym względem ustępuje tylko swojemu klubowemu koledze, Vladyslavowi „stelasowi” Shvetsowi.

Poza Acend awans do play-offów zapewniło sobie również Finest. Po porażce z ekipą dwóch Polaków podopieczni izraelskiej organizacji mieli bowiem jeszcze jedną szansę i ją wykorzystali. A wszystko dzięki temu, że decydującym meczu grupy A pokonali oni po trudnym boju wspomniane już LastNightLeftovers. Tym samym ten ostatni zespół odpadł już z dalszej rywalizacji, podobnie jak Wave Esports. Ekipa, w której rolę menadżera pełni Polka, Kasia „Xandie” Janoszka, przegrała oba swoje spotkania, przez co z zerowym dorobkiem punktowym zajęła dopiero czwarte miejsce w swoim zbiorze.

Tabela i wyniki grupy A LVP Rising Series:

# Drużyna Bilans spotkań Bilans rund +/- rundy Punkty
1. Acend 2 – 0 26 – 12 +14 6
2. Team Finest 2 – 1 32 – 32 0 6
3. LastNightLeftovers 1 – 2 30 – 38 -8 3
4. Wave Esports 0 – 2 21 – 27 -6 0

17:00 Acend 13:6 LastNightLeftovers Icebox
18:00 Wave Esports 9:13 Team Finest Haven
19:00 Acend 13:6 Team Finest Bind
20:00 LastNightLeftovers 14:12 Wave Esports Split
21:00 Team Finest 13:10 LastNightLeftovers Haven

Pora na kolejnych Polaków

Dziś do gry wejdzie kolejnych dwóch naszych rodaków. Mowa tutaj o Maksie „kamyku” Rychlewskim oraz Dawidzie „Filu” Czarneckim, którzy na co dzień reprezentują barwy Movistar Riders. Ich zespół rywalizację w grupie B rozpocznie od spotkania z SAW, czyli portugalskiej ekipy, w której składzie znajdziemy m.in. weterana sceny Counter-Strike’a, Joao „KILLDREAMA” Ferreirę. O dwie premiowane przepustką do fazy pucharowej lokaty powalczą również podopieczni dwóch hiszpańskich formacji, tj. Cream Realu Betis oraz TOOOLS eSports. I cóż, zespół polskiego duetu bynajmniej nie wydaje się być faworytem do awansu, zwłaszcza w obliczu dotychczasowego braku większych sukcesów.

Harmonogram grupy B LVP Rising Series:

9 czerwca
17:00 Cream Real Betis vs TOOOLS eSports BO1
18:00 SAW vs Movistar Riders BO1
19:00 mecz wygranych grupy B BO1
20:00 mecz przegranych grupy B BO1
21:00 decydujący mecz grupy B BO1

Wszystkie mecze wraz z hiszpańskim komentarzem oglądać będzie można pod tym adresem. Druga odsłona LVP Rising Series potrwa do 18 czerwca, a jej uczestnicy poza łączną pulą nagród w wysokości 5 tysięcy euro walczyć będą też o rankingowe punkty, które przesądzą o tym, kto pojawi się na zawodach finałowych, gdzie do wygrania będzie już 20 tysięcy euro.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ultraliga: Czajek i Odi11 podejmą IHG, DV1 postara się zatrzymać mistrzów Polski

Inauguracyjny dzień szóstego sezonu Ultraligi za nami. Ten niewątpliwie zapewnił nam masę emocji, bowiem mogliśmy oglądać między innymi powtórkę ostat...