Coraz to więcej organizacji esportowych zaczyna podpisywać drużyny w League of Legends: Wild Rift. Ostatnio na wymianę składu w mobilnej wersji LoL-a zdecydowało się Natus Vincere, natomiast teraz o zakontraktowanie drużyny pokusiło się KT Rolster. To jedna z pierwszych południowokoreańskich organizacji, która weszła na scenę Wild Rifta.

Ze względu na to, że mobilna produkcja Riot Games ma niespełna rok, bowiem otwarta beta gry pojawiła się w Korei Południowej w październiku zeszłego roku, to nie sposób powiedzieć wiele o graczach, którzy będą występować pod banderą KT Rolster. Jedyne co możemy znaleźć na ich temat to fakt, że kilku z nich ma trochę doświadczenia z Honor of Kings, znanym też jako Arena of Valor. Niemniej według niektórych źródeł, plotki o chęci stworzenia ekipy w Wild Rifcie przez organizację krążyły od kilku dobrych miesięcy. Można się zatem spodziewać, że jest ona naprawdę doszlifowana i może zawojować azjatycką scenę.

Tak prezentuje się skład KT Rolster w LoL: Wild Rift:

  • Jeong "Ratel" Yun-ho
  • Do "Do" jin-ho
  • Kim "Issac" Eun-su
  • Han "NomeL" Sung-gun
  • Lee "Salem" Sung-jin
  • Kim Yoon-ho (trener)

W przeciwieństwie np. do Europy, gdzie znajdziemy turniej pod nazwą Origin Series, Riot Games nie ogłosiło jeszcze struktury sceny Wild Rifta dla Korei Południowej. Możemy być za to pewni, że firma planuje organizację mistrzostw świata w mobilnej produkcji pod koniec tego roku. Idąc tym tropem, już niedługo możemy się spodziewać pierwszych szczegółów na temat formatu dalekowschodnich rozgrywek.