STS
fot. Riot Games

Kolejne informacje o Arcane. Twórcy udostępnili fragment serialu w świecie LoL-a

Mamy kolejną garść informacji na temat długo zapowiadanego serialu animowanego osadzonego w świecie League of Legends. Co prawda deweloperzy nie zdradzili zbyt wielu szczegółów, jednak mogliśmy usłyszeć czego możemy się mniej więcej spodziewać po Arcane. Dodatkowo twórcy uraczyli nas dwuminutowym fragmentem serii, która ma ujrzeć światło dzienne już jesienią na platformie Netflix. Siostry z Piltover […]

Mamy kolejną garść informacji na temat długo zapowiadanego serialu animowanego osadzonego w świecie League of Legends. Co prawda deweloperzy nie zdradzili zbyt wielu szczegółów, jednak mogliśmy usłyszeć czego możemy się mniej więcej spodziewać po Arcane. Dodatkowo twórcy uraczyli nas dwuminutowym fragmentem serii, która ma ujrzeć światło dzienne już jesienią na platformie Netflix.

Siostry z Piltover i Zaun na pierwszym planie?

Mamy już oficjalne potwierdzenie, że jednymi z głównych bohaterek serii będą Jinx oraz Vi. Wiemy też gdzie będzie się działa akcja animacji. – Chcieliśmy stworzyć autentyczną reprezentację waszych ulubionych postaci. Będziecie mogli obejrzeć historię ich pochodzenia oraz dowiedzieć się, jak odnajdują się w obecnym świecie przedstawionym. Arcane będzie miało miejsce w Plitover oraz Zaun i eksploruje życia wielu bohaterów, którzy tam żyją. W tym Jinx oraz Vi, które są siostrami – mówi Christian Linke w segmencie „/od dewelopera”. Twórca zdradził też, dlaczego wybór padł akurat na nie. – Wraz z Alexem pracowaliśmy nad tymi postaciami dziesięć lat temu, kiedy wchodziły do gry. Już wtedy wiedzieliśmy, że są nietuzinkowe. Zawsze były ulubienicami graczy i podczas początków prac nad Arcane były oczywistym wyborem – dodał.

Arcane to nie tylko gratka dla graczy League of Legends

W tym krótkim filmie deweloperzy wyjaśnili też, że Arcane nie będzie skierowane tylko do wieloletnich fanów gry. Poprzez tę produkcję chcą pokazać, dlaczego tyle osób zakochało się w tych bohaterkach i z jakiego powodu League of Legends ma tak oddanych graczy. Twórcy przedstawią też historie, które nigdy nie ujrzały światła dziennego i podzielą się z nami początkami naszych ulubionych postaci. – Dla osób, które nie znają naszej gry, chcemy pokazać, dlaczego pozostajemy z nim przez ponad dekadę. Pracujemy z naszym partnerskim studiem Fortiche, które było zaangażowane w wiele popularnych filmów w przeszłości. Pracowaliśmy z nim m.in. przy „Get Jinxed”, „Rise” oraz „Pop/Stars”. To wprowadziło unikatowy styl do Arcane, które wygląda przepięknie – dodają twórcy.

Serię będzie można obejrzeć na Netflixie. Na razie nie znamy dokładnej daty wydania produkcji. Wiemy jedynie, że na platformie znajdzie się już tej jesieni.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Festival of Futball w FIFA Ultimate Team. Kto w pierwszej drużynie?

W FIFA 21 pojawiła się nowa promocja, ściśle związana z nadchodzącymi turniejami na piłkarskich boiskach. Co czeka graczy w najbliższych tygodniach?...