Przedostatnim spotkaniem pierwszego dnia League of Legends European Championship było starcie między FC Schalke 04 Esports oraz Teamem Vitality. To pierwszy mecz, w którym mogliśmy zobaczyć Oskara "Selfmade'a" Boderka w barwach Pszczół. Polak nie zawiódł i wraz ze swoimi kolegami z drużyny pokonał reprezentantów niemieckiej organizacji w pięknym stylu.

FC Schalke 04 Esports 0:1 Team Vitality
Broken Blade
Lee Sin
SLT
Lulu
Kirei
Taliyah
Selfmade
Xin Zhao
NUCLEARINT
Renekton
LIDER
Viego
Neon
Sivir
Crownshot
Varus
LIMIT
Alistar
Labrov
Braum

Pierwsza krew padła już w drugiej minucie. Thomas "Kirei"  Yuen został złapany w dość niebezpiecznej pozycji, przez co dodatkowe złoto wpadło na konto Enzo "SLT" Gonzaleza. To nie była najlepsza gra dla leśnika niemieckiej organizacji, ponieważ chwilę później padł też ofiarą Adama "LIDERA" Ilyasova. Midlaner jeszcze przed dziesiątą minutą zgarnął drugie zabójstwo, przez co stał się dużym zagrożeniem dla rywali.

Selfmade wykazał się świetną świadomością tego, co dzieje się na mapie. Za sprawą Polaka Pszczoły cieszyły się zarówno pierwszym smokiem, jak i Heroldem w początkowej fazie rozgrywki. Potem nastąpiła szybka wymiana ognia na górnej oraz środkowej alei, przez co ekipa LIDERA wyszła na prowadzenie z aż czterema tysiącami przewagi w złocie. Wyglądało na to, że reprezentanci francuskiej organizacji zaliczą idealną grę.

W dwudziestej pierwszej minucie Vitality zwróciło się w stronę Barona Nashora. Nikt z drużyny rywali nie przyszedł, by im przeszkodzić, więc wzięli wzmocnienie praktycznie za darmo. Od tego momentu szanse na zwycięstwo dla ekipy Matúša "Neona" Jakubčíka zaczęły drastycznie maleć. Przed dwudziestą piątą minutą Pszczoły miały prawie dziesięć tysięcy sztuk złota więcej. Wystarczyła jedna walka na środkowej alei, by rozstrzygnąć ostatecznie losy spotkania. Selfmade i spółka unicestfili wrogi Nexus w 26. minucie.

Już za chwilę Misfits Gaming będzie podejmować przebudowane Fnatic. Pełny harmonogram oraz transmisję z  LEC 2021 Summer Split możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej: