STS
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

daps opuszcza NRG i kończy z profesjonalnym graniem

Po zaledwie ośmiu miesiącach spędzonych na scenie VALORANTA Damian „daps” Steele postanowił odejść. Kanadyjczyk żegna się jednak nie tylko z produkcją Riot Games, ale i profesjonalnym graniem w ogóle.

„Granie nie sprawia mi już przyjemności”

Dla ludzi z mojego otoczenia nie było tajemnicą, że granie nie sprawia mi już przyjemności i to właśnie to było głównym powodem mojej decyzji. Informacje dotyczące mojej przyszłości powinny pojawi się wkrótce! Życzę moim byłym kolegom powodzenia w poszukiwaniu zastępstwa dla mnie – ogłosił 27-latek, który przez cały okres rywalizacji w grze Riotu związany był z NRG. Z zespołem tym bezskutecznie walczył o awans na zawody Masters najpierw podczas pierwszego, a później również przy okazji drugiego etapu VALORANT Champions Tour 2021. Na ten moment nie wiadomo, kto zajmie jego miejsce w składzie, który w tym roku przebrnął już przez kilka kadrowych roszad.

Lata doświadczeń na scenie CS:GO

Steele większą część swojej esportowej kariery spędził na scenie Counter-Strike’a, rozpoczynając rywalizację na niej już w 2012 roku. W trakcie kolejnych ośmiu lat kanadyjski gracz miał okazję reprezentować barwy takich organizacji, jak Team Liquid, OpTic Gaming, Cloud9 oraz Gen.G Esports, niemniej tylko dwukrotnie dane mu było pojawić się na Majorze. Ma za to na swoim koncie triumfy w innych prestiżowych imprezach, w tym m.in. w Intel Extreme Masters Shanghai 2018 czy też cs_summit 3. Co warte wspomnienia, daps przez pewien czas próbował swoich sił także jako szkoleniowiec i przez miesiąc odpowiadał za wyniki składu CS:GO w NRG.

W tej sytuacji skład VALORANTA w NRG prezentuje się następująco:

  • Sam „s0m” Oh
  • Daniel „eeiu” Vucenovic
  • Bradley „ANDROID” Fodor
  • Ian „tex” Botsch
  • Josh „JoshRT” Lee – trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Izako Boars już bez marginesu błędu w EDC. Polacy potrzebują dwóch zwycięstw

Wczorajsza porażka z Entropiq sprawiła, że Izako Boars wyczerpali już limit błędów w czwartej odsłonie European Development Championship. Jeżeli Polak...