Przez ostatnich kilka dni piłkarska reprezentacja przygotowywała się do Euro 2020. W tym celu piłkarze udali się do ośrodka w Opalenicy, gdzie nie tylko trenowali, ale też grali w turnieju FIFA 21.

Grał Lewandowski, komentował Szpakowski

W zawodach wzięli udział wszyscy zawodnicy powołani przez Paulo Sousę – w tym kapitan, Robert Lewandowski. Łączy nas eFutbol, specjalna organizacja opiekująca się Narodową Drużyną Esportu, zadbała nawet o klimat rozgrywek. W ten sposób w studiu znaleźli się Krzysztof "MrCogito" Lenarczyk i Dariusz Szpakowski, a wywiady przeprowadzał jeden z najlepszych graczy FIFA w Polsce, Bartosz "bejott" Jakubowski.

Znajomi z Lecha zagrali w finale

Najlepszym "fifaczem" w naszej kadrze okazał się być pomocnik włoskiego Torino, Karol Linetty. Były piłkarz m.in. Lecha Poznań w finale podejmował swojego dawnego kolegę z drużyny, Dawida Kownackiego (Fortuna Düsseldorf).

W spotkanie finałowe lepiej wszedł Linetty, który bardzo szybko wyszedł na prowadzenie. W 30. minucie Kownacki, który sterował piłkarzami Chelsea, doprowadził do wyrównania za sprawą gola Timo Wernera. Po sześciu minutach Kownacki prowadził już 2:1, tym razem bramkę zdobył Christian Pulisic. Tuż przed przerwą Werner podwyższył wynik spotkania na 3:1.

Po przerwie Linetty zabrał się za odrabianie strat. W 51. minucie zdobył bramkę na 2:3, a po trzech minutach było już 3:3. W 80. minucie piłkarz Torino ponownie wyszedł na prowadzenie w tym spotkaniu, a w końcówce zdobył jeszcze dwie bramki, które ostatecznie dały mu wygraną 6:3.

Zwycięzcy gratulujemy i mamy nadzieję, że podczas Euro 2020 wykaże się taką samą skutecznością, jak na wirtualnej murawie. Pierwszy mecz Polacy rozegrają w poniedziałek, gdy podejmą Słowację.

Skróty wszystkich spotkań znajdują się na profilu Łączy nas eFutbol.