Tylko nieco ponad trzech godzin potrzebowało Gambit Esports, by sięgnąć po triumf w wielkim finale Intel Extreme Maters Summer 2021. Ekipa z regionu CIS nie dała większych szans OG Mateusza "mantuu" Wilczewskiego, pokonując tego przeciwnika wynikiem 3:0. Aczkolwiek tak okazałego sukcesu z pewnością nie byłoby, gdyby nie Sergey „Ax1Le” Rykhtorov.

To właśnie 19-letni Rosjanin został przez serwis HLTV wybrany najbardziej wartościowym uczestnikiem imprezy. I nie jest to wybór bezzasadny, bo Rykhtorov przez cały ostatni tydzień utrzymywał równą, niezwykle wysoką formę. Nawet pojedyncze nieco słabsze mapy nie zamazują świetnego obrazu gry Ax1Le'a, który był głównym aktorem m.in. ćwierćfinału z Evil Geniuses oraz finału z OG. Jakby tego było mało, nastolatek mimo młodego wieku wykazywał się zimną krwią i ogromną precyzją, dzięki czemu wygrał aż jedenaście clutchy! To również on był autorem największej liczby eliminacji, gromadząc ich na swoim koncie 321. Dla porównania, drugi najlepszy pod tym względem Dmitry "sh1ro" Sokolov (notabene również zawodnik Gambit) zdobył aż 32 fragi mniej.

Dla Ax1Le'a jest to drugie tego typu wyróżnienie w karierze. Reprezentant Gambit poprzedni medal dla MVP otrzymał w kwietniu tego roku, co było nagrodą za jego występ w 13. sezonie ESL Pro League.