FC Schalke 04  jestcoraz bliżej sprzedaży swojego miejsca w League of Legends European Championship. Ostatnio informowaliśmy o tym, że według doniesień gazety BILD, niemiecka organizacja zamierza sprzedać slot za 30 milionów euro. Teraz mamy kolejną część układanki w postaci potencjalnego kupca. Według Antonio Guillermo Yuste Armero z Esportmaniacos Team BDS jest w stanie zapłacić tę kwotę i sfinalizować transakcję.

Problemy Schalke i rozwiązanie w postaci 30 mln euro

Problemy finansowe niemieckiej organizacji dotyczą nie tylko esportu. Schalke zmaga się z brakiem funduszy i słabymi występami także w piłce nożnej. Nic więc dziwnego, że władze są skore do pozbycia się miejsca w LEC za niemałe pieniądze. Plotki dotyczące potencjalnych nabywców wspominały o zainteresowaniu przez Team Heretics oraz Giants Gaming.

Antonio Guillermo Yuste Armero z Esportmaniacos poinformował jednak, że obie te formacje nie są zainteresowane. Jak podają jego źródła, to właśnie szwajcarski Team BDS stał się głównym kandydatem do przejęcia miejsca po Schalke. Mało tego, twierdzi też, że transakcja jest w trakcie przeprowadzania. Jeśli miałoby to być prawdą, po zakończeniu letniego splitu zobaczymy pierwszą szwajcarską organizację w LEC. Do ostatecznej finalizacji może dopiero dojść po zatwierdzeniu takiego działania przez samo Riot Games.

Jak na razie dywizja League of Legends BDS-u bierze udział w La Ligue Française. Wiosną formacja zajęła trzecie miejsce i była o krok od zakwalifikowania się do EU Masters. Obecnie w składzie tej drużyny jest aż dwóch zawodników z Polski: Marcin "iBo" Lebuda oraz Robert "Erdote" Nowak.