STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Schalke 04 sprzeda miejsce w LEC za 30 milionów euro?

Saga dotycząca sprzedaży miejsca w League of Legends European Championship przez FC Schalke 04 zaczyna dobiegać końca. Jak donosi niemiecka gazeta BILD, klub sportowy zapowiedział, że do transakcji dojdzie po zakończeniu letniej edycji LEC. Ten miałby zostać sprzedany za kwotę odrobinę wyższą, niż początkowo sugerowano, bowiem ma ona wynosić 30 milionów euro.

Spadek z Bundesligi jednym z powodów kryzysu w Schalke

Powyższe informacje nie powinny w żaden sposób dziwić. Po 30 latach występowania w Bundeslidze Schalke 04 spadło do drugiej ligi rozgrywkowej w Niemczech. Jeśli dołożymy do tego wszystkiego problemy finansowe, z którymi zmagają się kluby sportowe w związku z pandemią COVID-19, decyzja o szukaniu funduszy tam, gdzie to tylko możliwe jest jak najbardziej logiczna. S04 zrobiłoby na sprzedaży całkiem sporo, wszak w 2019 kupiło ono miejsce za 8 milionów euro, w wyniku czego sprzedaż miejsca w LEC przyniosłaby mu 22 miliony zysku. Należy też oczywiście pamiętać o wszystkich kosztach, jakie zespół poniósł w związku m.in. z wynagrodzeniem pracowników czy kwestiami logistycznymi.

Na chwilę obecną nieznana jest organizacja, która miałaby zastąpić niemiecki klub sportowy w najbardziej prestiżowych rozgrywkach LoL-a na Starym Kontynencie. Plotki sugerują zespoły posiadające ogromny budżet, pokroju Karmine Corp oraz Giants Gaming, niemniej na razie są to jedynie domniemania.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sezon Dota Pro Circuit zakończony, znamy dwunastu uczestników The International 10

Ostatni sezon Dota Pro Circuit był zdecydowanie krótszy niż poprzednie i ograniczył się do zaledwie dwóch Majorów. Te jednak już za nami, co oznacza,...