Po zaledwie trzech miesiącach w podległej EXCEL ESPORTS dywizji VALORANTA doszło do pierwszych kadrowych przetasowań. I to przetasowań konkretnych, bo z drużyną pożegnał się jej dotychczasowy kapitan, David "Davidp" Prins, który miał być centralną postacią składu brytyjskiej organizacji.

Dwóch graczy odchodzi z drużyny VALORANTA

Belg był pierwszym pozyskanym przez EXCEL graczem i wcześniej zdążył już wyrobić sobie nazwisko dzięki występom w G2 Esports. Nic więc dziwnego, że wiązano z nim spore nadzieje. Finalnie jednak dowodzona przez niego ekipa nie spełniła oczekiwań i nie osiągnęła stawianych przed nią celów. – Gdy trafiłem do organizacji, wziąłem wszystkie dostępne wówczas zasoby i rozpocząłem budowę najlepszego możliwego składu. Niestety z kilku powodów nie udało nam się osiągnąć pełni potencjału, dlatego wraz z EXCEL uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozstanie – przyznał Prins, zapewniając jednocześnie, że jest otwarty na wszystkie oferty z Europy oraz Ameryki Północnej. Warto przy tym wspomnieć, że nie jest on jedynym graczem, który opuścił szeregi zespołu, bo za współpracę podziękowano również innemu znanemu ze sceny CS:GO strzelcowi, Morganowi "B1GGY'EMU" Madourowi.

EXCEL sięga po graczy z nazwiskiem

Na ujawnienie nazwisk następców nie trzeba było jednak długo czekać, bo EXCEL zaprezentowało je od razu. Tak więc z Teamu Heretics wykupiony został doświadczony Ruben "RUBINO" Villarroel, a ponadto zapewniono sobie także usługi Muhammada "Moe40" Hariffa, który większą część tego roku spędził pod banderą Fnatic. – RUBINO wniesie do tego składu ogrom doświadczenia, bo w przeszłości rywalizował już na najwyższym poziomie w Counter-Strike'a, a ponadto posiada wspaniałą osobowość, którą warto mieć w zespole. Z kolei Moe to niesamowicie utalentowany gracz, który wiele już w VALORANCIE osiągnął. Wierzymy jednak, że dzięki wsparciu doświadczonych graczy, którzy będą występować razem z nim, może się on rozwinąć jeszcze bardziej – napisano w oficjalnym oświadczeniu. Przy okazji ujawniono również, że nowym prowadzącym drużyny został Vincent "Happy" Schopenhauer.

Skład VALORANTA EXCEL ESPORTS prezentuje się następująco:

  • Marc „Honeybee” Begley
  • Vincent „Happy” Cervoni
  • Alend „Ale” Khalaf
  • Ruben "RUBINO" Villarroel
  • Muhammad "Moe40" Hariff
  • Jimmy „Jumpy” Berndtsson – trener