Wczorajsze doniesienia serwisu Cybersport.pl znalazły swoje potwierdzenie. Niemiecka organizacja mousesports zaprezentowała bowiem projekt akademii CS:GO, który otrzymał nazwę mouz NXT. W jego składzie znalazło się natomiast pięciu młodych graczy, w tym także dwóch Polaków.

Kiedyś Dziki, teraz Myszy

Mowa tutaj oczywiście o Kamilu „siuhym” Szkaradku oraz Hubercie „Szejnie” Światłym, którzy ostatnie kilkanaście miesięcy spędzili jako gracze Izako Boars. Teraz jednak dwaj polscy nastolatkowie będą mieli okazję, by spróbować swoich sił na arenie międzynarodowej i być może w przyszłości powalczyć o miejsce w głównym składzie popularnych Myszy. – Znalezienie odpowiednich graczy, którzy mogą zasilić twój zespół, to niełatwe zadanie, dlatego też chcemy zapewnić najbardziej obiecującym talentom na scenie CS:GO te same zasoby, technologię i wiedzę, z której korzysta nasz główny skład. A następnie rzucimy im wyzwanie, by stały się gwiazdami przyszłości. Pod wodzą trenera mouz NXT, Dennisa "sycrone'a" Nielsena i w ścisłej współpracy z głównym składem mouz pięciu wysoce utalentowanych graczy otrzyma szansę na to, by się rozwijać i poprawiać swoje umiejętności – możemy wyczytać w oficjalnym oświadczeniu organizacji.

Międzynarodowa mieszanka

Poza dwójką naszych rodaków w ekipie znalazło dla siebie miejsce także trzech innych młodych graczy w wieku od 16 do 21 lat. Największe doświadczenie posiada bez wątpienia pochodzący z Niemiec Jon "JDC" de Castro, który w przeszłości związany był m.in. z expert eSport oraz Unicorns of Love – w tej ostatniej formacji występował nawet z Michałem "OKOLICIOUZEM" Głowatym. Z kolei zaledwie 16-letni gracz z Izraela, Dorian „xertioN” Berman, także może pochwalić się występami u boku gracza z Polski, bo przez pewien czas jego klubowym kolegą w KPI Gaming był Adrian "SAYN" Łączyński. Ostatni wolny fotel zgarnął natomiast pochodzący z Węgier Ádám „torzsi” Torzsás, który całą dotychczasową karierę spędził w rodzimych zespołach i ostatnio można go było oglądać pod banderą Budapest Five. Pieczę nad akademią sprawować będzie wspomniany już Dennis "sycrone" Nielsen, były gracz North Academy i Sprout, dla którego będzie to pierwsza przygoda z pracą szkoleniową.

Skład mouz NXT prezentuje się następująco:

  • Kamil „siuhy” Szkaradek
  • Hubert „Szejn” Światły
  • Jon „JDC” de Castro
  • Ádám „torzsi” Torzsás
  • Dorian „xertioN” Berman
  • Dennis "sycrone" Nielsen – trener