W drugim dzisiejszym spotkaniu w ramach League of Legends European Championship Misfits Gaming podejmowało Astralis. Po wczorajszej porażce z Rogue Króliki przestały być jedyną niepokonaną formacją w lidze. Ekipa Oskara "Vandera" Bogdana nadal wygląda bardzo mocno i duńska organizacja, pomimo zaskakująco dobrej formy, nie powinna stanowić problemu.

Misfits Gaming 1:0 Astralis
HiRit
Renekton
Nocturne WhiteKnight
Nocurne
Razork
Rumble
Zanzarah
Volibear
Vetheo
Sylas
MagiFelix
Orianna
Kobbe
Ezreal
Jeskla
Jinx
Vander
Leona
promisq
Thresh

Pierwsza eliminacja w tym meczu padła już w siódmej minucie. Dodatkową gotówkę na swoje konto zgarnął Iván "Razork" Díaz. Chwilę później Hiszpan został otoczony przez zawodników drużyny przeciwnej w okolicy smoka. Króliki świetnie rozpoznały zagrożenie i wygrały pierwszą walkę drużynową. To zapewniło im dwie eliminacje, pierwszego potwora oraz Herolda. Astralis pomimo przegranej batalii utrzymywało się na równi w złocie z rywalem.

W 14. minucie doszło do tragedii na dolnej alei. Najpierw ofiarą Vandera i spółki stał się Hampus "promisq" Abrahamsson. To nie byłoby ani straszne, ani nawet zaskakujące, ponieważ wspierający w letnim splicie bardzo często oddaje swoje życie. Carl "MagiFelix" Boström postanowił jednak teleportować się chwilę po śmierci swojego supporta. Midlaner też oddał eliminację i nagle Misfits wylądowało na całkiem komfortowej przewadze w złocie.

Następnie doszło do dużej walki drużynowej, w której Vincent "Vetheo" Berrié zgarnął trzy zabójstwa. Nie wróżyło to dobrze dla formacji promisq. W 26. minucie Astralis cudem udało się odwrócić uwagę Królików i podkraść Barona Nashora. W ten sposób Nikolay "Zanzarah" Akatov kupił swojej drużynie trochę więcej czasu. Po wygranym pojedynku o Smoczą Duszę Misfits zdołało przejąć wzmocnienie i zniszczyć dwa wrogie inhibitory. Później wystarczyło wygrać kluczowy teamfight w 33. minucie, aby utorować sobie drogę do Nexusa. Po bardzo wyrównanym meczu ekipa Vandera wysuwa się na prowadzenie w LEC.

Za moment FC Schalke 04 Esports zmierzy się z MAD Lions. Pełny harmonogram oraz transmisję z  LEC 2021 Summer Split możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej: