W ostatnich latach na Cybersporcie wielokrotnie zdarzało się nam już pisać o niebotycznych kwotach, jakie kolekcjonerzy byli w stanie zapłacić za najrzadsze skiny w Counter-Strike: Global Offensive. Nigdy jednak sprawa nie dotyczyła aż tak dużych pieniędzy, jak te, jakie wyłożył jeden z kolekcjonerów z Chin.

Chińscy kolekcjonerzy skinów CS:GO dokonali rekordowej transakcji

A wszystko rozbija się o 5 milionów Juanów, co w przeliczeniu na naszą walutę daje blisko 3 miliony złotych! Tak zawrotna suma została zapłacona za dwie skórki. Pierwszą z nich jest Dragon Lore do karabinu snajperskiego AWP w wersji Suwenir. Drugą zaś Case Hardened do karabinu szturmowego AK-47. Co istotne, każda z broni ozdobiona była czterema naklejkami holograficznymi z logiem Titan, które pochodziły z ESL Major Series One Katowice 2014. Fakt ten tylko podbił wartość skinów, które przecież i tak same w sobie są niezwykle cenne. Jak nietrudno się domyślić, cała transakcja została przeprowadzona z pominięciem rynku Steam. Obaj zaangażowani w nią kolekcjonerzy spotkali się ze sobą w cztery oczy, by dopełnić wszelkich formalności na żywo, co w związku z pieniędzmi, o jakich mowa, bynajmniej nie dziwi.

Przypomnijmy, że AWP | Dragon Lore zdobyć można było tylko poprzez otwarcie pamiątkowych skrzynek z mapy Cobblestone, która wielu lat nie jest obecna już na Majorach CS:GO. A to oznacza, że liczba takich kontenerów jest ograniczona, bo niemożliwe jest wypadanie kolejnych. Z kolei AK-47 | Case Hardened znaleźć można we wprowadzonych jeszcze w 2013 roku CS:GO Weapon Case. Paczka ta co prawda może nam wypaść np. po zakończonym spotkaniu, aczkolwiek szanse na to są ekstremalnie małe. A nawet jeżeli tak się stanie, to musimy liczyć się jeszcze z zakupem klucza, za pomocą którego otworzymy skrzynkę.