Przyszła pora na trzeci tydzień Ultraligi. We wtorek o 17:30 czeka nas kolejna dawka emocji z udziałem czołowych polskich drużyn League of Legends i w tej kolejce przekonamy się, czy bardziej na fotel lidera zasługuje AGO ROGUE, czy też Team ESCA Gaming. Bezpośrednie starcie tych dwóch drużyn jednak dopiero jutro, dziś natomiast ich zwycięską serię spróbują przerwać inne formacje.

Niezwyciężona ESCA czy wicemistrzowie z K1CK?

Pierwszą z nich będzie K1CK, które sprawdzi formę TEG w meczu inaugurującym tę kolejkę. Wicemistrzowie poprzedniego sezonu zaliczyli nieudany start, bo przegrali oba mecze w pierwszym tygodniu, ale odkuli się tydzień później. Patrząc tylko na sytuację w tabeli powinniśmy wskazać ESCA jako faworyta, lecz nie ulega wątpliwości, że przed tą drużyną jedne z najtrudniejszych – jeśli nie najtrudniejsze – mecze w tej połowie fazy zasadniczej. Z drugiej strony nawet wygrana z K1CK nie będzie jeszcze oznaczała, że Team ESCA Gaming może spokojnie rozsiąść się na fotelu lidera, zwłaszcza mając w pamięci problemy ekipy Łukasza "Puki Style'a" Zygmunciaka w formacie BO1.

Odbić się od dna

W kolejnym meczu Gentlemen's Gaming zmierzy się z PDW. Wobec nowej organizacji w Ultralidze wyrosło sporo oczekiwań, głównie ze względu na bycie następcą 7more7 Pompa Teamu. Jak na razie wyniki zdecydowanie nie przemawiają za PDW, choć warto pamiętać, że ekipa ta mierzyła się już i z ESCĄ, i z AGO ROGUE. A przecież w żadnym z tych meczów nie była stroną wyraźnie gorszą, więc w pojedynkach z niżej usytuowanymi drużynami (jak właśnie Gentlemen's Gaming) o zwycięstwo powinno być już łatwiej.

W trzecim dzisiejszym meczu zobaczymy nie jedną, lecz dwie ekipy z dolnych rejonów klasyfikacji. Szukające pierwszego zwycięstwa devils.one zmierzy się z Illuminar Gaming, które jak dotąd zdobyło tylko jedno oczko, i nie chodzi o to w logo zespołu. Pojedynek z PDW zakończył się wygraną IHG, ale na pewno nie w stylu, jaki zadowalałby fanów tej formacji (co notabene daje już drugi mecz, gdzie PDW powinno wygrać). Pojedynki z udziałem Diabłów nie miały już takich zwrotów akcji, ale w meczu z Illuminar zdecydowanie nie są na przegranej pozycji. Szykuje się więc kolejne starcie z bardzo trudnym do wskazania faworytem.

Ostatni mecz jedynym "pewniakiem"?

Na koniec dzisiejszych zmagań w szranki staną AGO ROGUE oraz Komil & Friends. W połowie poprzedniego sezonu wyznaczenie zespołu skazanego na porażkę byłoby banalnym zadaniem, tu tak łatwo nie jest. Oczywiście AGO ROGUE pozostaje faworytem tego spotkania, lecz łatka KNF jako "drużyny-mema" powoli jest odklejana. W dużej mierze za sprawą Damiana "deflesa" Filipowa, który w obu wygranych Komil & Friends był siłą napędową drużyny. To raczej nie wystarczy, aby powstrzymać mistrzów polskich rozgrywek – wygrana KNF będzie tu niemałą niespodzianką.

Harmonogram wszystkich dzisiejszych meczów w Ultralidze:

22 czerwca
17:30 Team ESCA Gaming vs K1CK BO1
18:30 Gentlemen’s Gaming vs PDW BO1
19:30 devils.one vs Illuminar Gaming BO1
20:30 AGO ROGUE vs Komil & Friends BO1

Wszystkie mecze Ultraligi będzecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Transmisja rozpocznie się o godzinie 17:00, pierwszy pojedynek wystartuje natomiast pół godziny później. Po więcej informacji dotyczących aktualnego sezonu mistrzostw Polski w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej: