Kurz już dawno opadł po zmaganiach VALORANT Champions Tour 2021: Stage 2 Masters, które miały miejsce w Reykjavíku. Nic więc dziwnego, że Riot Games ujawnia powoli szczegóły co do kolejnej edycji rozgrywek. Dziś przedstawiono zaproszone zespoły do europejskich zamkniętych eliminacji do pierwszej rundy pretendentów trzeciej fazy europejskiego VCT. Wciąż oczekujemy na drużyny z otwartych kwalifikacji.

Jak będzie wyglądać format kwalifikacji do VCT?

Jak się można domyślić, niedawno wypuszczony KAY/O na okres tego etapu będzie niedostępny do użycia. O nim i jego umiejętnościach przeczytać możecie tutaj. Drabinka nadal będzie kierować się zasadą podwójnej eliminacji, co oznacza, że jedna porażka nie przekreśla szans na dalsze zakwalifikowanie się.

Kto weźmie udział w rozgrywkach?

W drugiej fazie VCT, Fnatic zdołało wywalczyć sobie drogę do finału w stolicy Islandii, gdzie uległo 0:3 przeciwko niepokonanym Sentinels. Team Liquid również poradziło sobie w Reykjavíku nie najgorzej, bowiem zajęło 4. miejsce. W Islandii nie zobaczyliśmy za to żadnych Polaków, jednakże Ci powalczą już teraz o bilet do finałów w Berlinie. Mowa tutaj o Patryku "starxo" Kopczyńskim oraz Aleksandrze "zeeku" Zygmuncie, którzy reprezentują barwy Acend. Od czasu dołączenia byłego zawodnika G2 Esports do formacji, ta zatriumfowała w LVP Rising Series 2. Mamy więc nadzieję, że w zbliżających się kwalifikacjach zwycięska passa zostanie podtrzymana.

Zaproszone drużyny do VALORANT Challengers Europe Stage 3 Week 1:

Acend Team BDS Fnatic FPX
Guild Esports Team Liquid Ninjas in Pyjamas Team Vitality

Zmagania rozpoczną się 30 czerwca, a do wyżej wymienionych ośmiu formacji dołączy druga ósemka, która zostanie wyłoniona na podstawie otwartych kwalifikacji. Te wystartują za to 28 czerwca. Do finalnego etapu w lipcu przejdzie najlepsze osiem ekip. Angielska transmisja z zarówno otwartych, jak i zamkniętych eliminacji będzie dostępna na kanale VALORANTA w serwisie Twitch.tv.