Dywizja League of Legends Teamu Liquid znowu przeprowadza zmiany w składzie. Tym razem to Joshua "Jatt" Leesman, główny szkoleniowiec zespołu, rezygnuje ze swojej funkcji. Zastąpi go dotychczasowy trener strategiczny, czyli Jonas "Kold" Andersen. Oprócz tego z powodów zdrowotnych w najbliższych spotkaniach nie zagra Lucas "Santorin" Kilmer.

Sytuacja w obozie TL nie jest ostatnio najlepsza. Wszystko zaczęło się od posadzenia na ławce rezerwowych Barneya "Alphariego" Morrisa. Gracz w poprzednim splicie był jednym z czołowych zawodników tej formacji. Zamiast niego do pierwszego składu został przeniesiony 21-letni Thomas „Jenkins” Tran. Decyzja ta dla wielu była niezrozumiała i narodziły się plotki, jakoby za kulisami miało dochodzić do sprzeczek między toplanerem a trenerem. Te zostały jednak wielokrotnie zdementowane przez Jatta.

Jatt odchodzi z Teamu Liquid, Santorin nie zagra w ten weekend

Teraz trudno nie oprzeć się wrażeniu, że coś jednak mogło być na rzeczy. Co prawda Alhpari wciąż pozostaje odsunięty od składu do 27 czerwca, ale nie zobaczymy już Jatta za sterami TL. – Kiedy dołączył do naszej organizacji w zeszłym roku, kończyliśmy pełen wyzwań wiosenny split. Jego wskazówki niezwłocznie zmieniły drużynę i skończyliśmy lato z rezultatem 15-3. Pojechaliśmy na Worlds, wygraliśmy Lock In Tournament i byliśmy o jeden Nexus od dostania się na MSI 2021. Nie jesteśmy w stanie wyrazić swojej wdzięczności Jattowi za jego pracę i oddanie zespołowi i życzymy mu wszystkiego dobrego – czytamy w komunikacie TL.

W tym samym wpisie dowiadujemy się także, że Santorin nie będzie w stanie zagrać w najbliższych spotkaniach. Ma to związek z pogarszającym się stanem zdrowia leśnika, które może być powiązane z wcześniejszą chorobą. Zamiast niego zobaczymy w składzie Jonathana "Armao" Armao, znanego też wcześniej jako Grig. To nie pierwszy raz, kiedy dżungler musi ratować swoją ekipę i wchodzić do akcji w ostatniej chwili. Ostatni taki przypadek zdarzył się podczas play-offów poprzedniego splitu. Armao nie tylko pomógł swoim kolegom wygrać półfinały, ale miał też okazję wystąpić w wielkim finale przeciwko Cloud9.