STS
fot. G2 Esports

Kolejna zmiana w G2 stała się faktem. Zespół VALORANTA zasilił 18-latek

Niedawne plotki znalazły dziś swoje potwierdzenie. W dywizji VALORANTA podległej G2 Esports doszło bowiem do czwartej w ostatnich tygodniach roszady, w wyniku której do drużyny zawitał zaledwie 18-letni Wassim „keloqz” Cista. Francuz nie posiada na swoim koncie większych doświadczeń.

Największe wyzwanie w karierze

Młody Francuz dotychczas rywalizował głównie na niższym poziomie, aczkolwiek nie można odmówić mu sukcesów. Najświeższym z nich jest triumf w wiosennej odsłonie VALORANT Open Tour: France, po który sięgnął jeszcze jako zawodnik Megastitut. Wówczas on i jego koledzy pozostawili w pokonanym polu tak uznane formacje, jak Team BDS, EXCEL ESPORTS oraz Ballista Esports. Niemniej tamtego wyzwania nie można porównać do tego, które czeka na niego teraz. Zadaniem Cisty będzie bowiem pomoc G2 w trzecim etapie VALORANT Champions Tour 2021 i wywalczenie upragnionego awansu na zawody Masters w Berlinie.

pyth szuka nowego domu

Szansy na taką walkę pod dotychczasową banderą nie będzie mieć natomiast Jacob „pyth” Mourujärvi. To właśnie doświadczony Szwed wylądował na ławce rezerwowych, by zrobić miejsce dla keloqza, aczkolwiek raczej nie pozostanie na niej zbyt długo, bo otrzymał już pozwolenie na rozpoczęcie poszukiwań nowego pracodawcy. Tym samym 27-latek, który w przeszłości reprezentował na scenie CS:GO m.in. Ninjas in Pyjamas i GODSENT, kończy powoli swoją roczną przygodę z G2. Kończy ją z podniesionym czołem, bo przy jego wsparciu drużyna w pierwszych miesiącach istnienia europejskiej sceny VALORANTA całkowicie ją zdominowała, wygrywając aż sześć imprez z cyklu IGNITION SERIES.

Skład G2 Esports prezentuje się następująco:

  • Oscar „mixwell” Canellas
  • Žygimantas „nukkye” Chmieliauskas
  • Auni „AvovA” Chahade
  • Jose Luis „koldamenta” Aranguren
  • Wassim „keloqz” Cista
  • Neil „nEiLZiNHo” Finlay – trener
  • Jacob „pyth” Mourujärvi – rezerwowy
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO z awansem do play-offów Spring Sweet Sping 3

Dziś tylko x-kom AGO reprezentowało polskiego Counter-Strike'a na międzynarodowej arenie. Reprezentowało z powodzeniem – Jastrzębie pokonały Budapest...