Ostatnie dwa tygodnie upłynęły Williamowi "drakenowi" Sundinowi na poszukiwaniach nowego zespołu. Poszukiwaniach, które dziś dobiegły końca, aczkolwiek trudno nie odnieść wrażenia, że Szwed ostatecznie nie musiał rozglądać się szczególnie daleko.

draken, czyli tam i z powrotem

25-latek związał się bowiem z Guild Esports, co jest o tyle zaskakujące, że... to właśnie tę formację opuścił w połowie miesiąca. – Jestem zmotywowany do gry, ale w czerwcu i lipcu zamierzam wziąć sobie przerwę od profesjonalnej rywalizacji. Ten sport zbiera swoje żniwo, nawet jeżeli czasami tego nie zauważamy. Zamierzam spędzić ten czas wraz z przyjaciółmi oraz rodziną, by ponownie naładować moje baterie i być gotowym na kolejną podróż – zapewniał wówczas Sundin. Wydawało się więc, że w trzecim etapie VALORANT Champions Tour 2021 nie zobaczymy go w akcji, ale ostatecznie okazało się inaczej.

Po rozpatrzeniu wszystkich opcji postanowiliśmy ponownie związać się z drakenem, gdyż wierzymy, że z nim będziemy mieć największe szanse na to, by osiągnąć sukces w VCT. W Guild ciągle analizujemy i oceniamy nasz zespół, by mieć pewność, że daje on nam gwarancję na zdobywanie trofeów – przyznali włodarze Guild w opublikowanym przez siebie oświadczeniu. Tym samym draken oraz jego nowi-starzy koledzy rozpoczęli już przygotowania przed zamkniętymi eliminacjami do trzeciego etapu VALORANT Challengers, do których otrzymali bezpośrednie zaproszenie, a które ruszają dosłownie za chwilę, bo już 30 czerwca.

Skład Guild Esports prezentuje się następująco:

  • Malkolm "bonkar" Rench
  • Yacine "Yacine" Laghmari
  • Leo "Leo" Jannesson
  • Salf "Sayf" Jibraeel
  • William "draken" Sundin
  • André "BARBARR" Möller – trener