STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Batalia o miejsce w VCT Masters. Rozpoczynamy fazę Pretendentów

Długa przerwa z pewnością dała dużo czasu na przemyślenia, zmiany i trening przed nadchodzącymi rozgrywkami. Faza Pretendentów w VALORANT Champions Tour przed nami, a w niej – polskie akcenty. Może to czas na Polskę? Etap drugi nie rozpieszczał Polaków Otwarte kwalifikacje dla wielu polskich organizacji i mixów okazały się punktem końcowym 2. etapu VCT Masters. […]

Długa przerwa z pewnością dała dużo czasu na przemyślenia, zmiany i trening przed nadchodzącymi rozgrywkami. Faza Pretendentów w VALORANT Champions Tour przed nami, a w niej – polskie akcenty. Może to czas na Polskę?

Etap drugi nie rozpieszczał Polaków

Otwarte kwalifikacje dla wielu polskich organizacji i mixów okazały się punktem końcowym 2. etapu VCT Masters. W pierwszych spotkaniach wyeliminowane zostały już MAD DOG’S PACT i Team Finest z Michałem „MOLSIM” Łąckim oraz Kamilem „baddymG” Graniczką w składzie. Runda druga przyniosła nam porażki Illuminar Gaming oraz KLĄTWY. Do zamkniętych kwalifikacji dostali się tylko Patryk „paTiTek” Fabrowski (G2 Esports) i Patryk „starxo” Kopczyński (Acend). Tam niestety obydwie organizacje zostały pokonane wynikiem 0:2, przez co nie zakwalifikowały się do dalszej części rozgrywek. Cały 2. etap wygrało amerykańskie Sentinels, które w Reykjavíku nie straciło ani jednej mapy.

Walka od samego początku

Zaczynając od dzisiaj, wiele drużyn powalczy w fazie Pretendentów do 3. etapu VCT Masters, który odbędzie się w Berlinie. Wśród nich pojawi się kilka polskich ekip takich jak YAZDA, Illuminar Gaming, PACT, Ownage czy ex-Ballista. Nie zabraknie również innych Polaków, bowiem w starciach ujrzymy Team Heretics, RixGG czy Giants Gaming, w których to grają odpowiednio paTiTek, Mikołaj „mickebwoy” Chojnacki oraz MOLSI. Niestety w poprzednim etapie VCT Masters ciężko było o polski akcent, lecz może się to zmienić w 3. etapie.

Pierwsze spotkania rozpoczynają się już o godzinie 18:00. Za to polskie zespoły zmagania zaczną o 19:00. Pełną drabinkę spotkań zobaczyć można tutaj. Transmisje spotkań dostępne będą na kanałach Riot Games. Polski komentarz odbędzie się na tym kanale.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Plan na lan

"W końcu" chciałoby się rzec. A może nawet wykrzyczeć, bo w wielu z nas ten brak lanów siedział i bolał niczym dawno wbita drzazga. Nareszcie więc moż...