Dzisiejsze rozgrywki w ramach szóstego sezonu Ultraligi zainaugurowało spotkanie pomiędzy Illuminar Gaming oraz PDW. Ostatnim razem, kiedy te formacje się ze sobą starły, zwycięstwo powędrowało do zawodników spod szyldu Oczka. Wczorajsze wyniki także sugerowały, że to Dominik "ZAMULEK" Biela i spółka będą faworytami. IHG przez dużą część spotkania kontrolowało sytuację na mapie, ale ostatecznie uległo jednak PDW.

Illuminar Gaming 0:1 PDW
LeQu
Gnar
Color
Sett
Chris
Fiddlesticks
Bruness
Diana
Eścik
Nocturne
Nocturne Czajek
Sylas
ZAMULEK
Jinx
Odi11
Xayah
xCharm
Thresh
kubYD
Nautilus

IHG zdecydowało się na kompozycję opartą o Fiddlesticksa, co widzieliśmy już w League of Legends European Championship. W Ultralidze był to jednak debiut Prastarego Strachu. Krystian "Chris" Dobrzański zaczął bardzo dobrze od zapewnienia swojej ekipie smoka już w 6. minucie. Wczesny etap gry szedł po myśli reprezentantów organizacji spod szyldu Oczka. Pierwsza, jak i druga krew padła w 9. minucie po udanym połączeniu umiejętności Fiddlesticksa oraz Nocturne'a. Dzięki tej akcji Illuminar zdobyło komfortową przewagę w złocie i mogło podejść do przejęcia kolejnego potwora.

Mateusz "Czajek" Czajka ponownie pokazał, że jest jednym z najlepszych midlanerów w Ultralidze. Wraz ze skradzioną superumiejętnością przeciwnego leśnika odwiedził dolną alejkę i zgarnął potrójne zabójstwo przy asyście trzech swoich kolegów. To trochę sprowadziło na ziemię drużynę niebieską i przypomniało jej o ogromnym potencjale Sylasa z Dianą. Przed upływem dwudziestu minut nikomu jednak nie udało się zgromadzić znaczącej przewagi w złocie.

IHG popełniło ogromny błąd, podejmując bardzo niekorzystną walkę na środkowej alei. To doprowadziło do przejęcia przez PDW fioletowego wzmocnienia i kolejnej wygranej walki. To odwróciło zupełnie losy tego spotkania, a Czajek i spółka zaczęli coraz bardziej ochoczo angażować się w pojedynki. W kluczowym teamfightcie reprezentanci nowej marki nie dali szans wrogom na Smoczą Duszę i chwilę później przedarli sie do Nexusa.

Już za chwilę Team ESCA Gaming podejmować będzie Komil&Friends. Po więcej informacji dotyczących szóstego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej: