STS
fot. RixGG

Ekipa Mickebwoya lepsza od drużyny MOLSIEGO. Już dziś ruszają zamknięte eliminacje do VCT Challengers

Rix.GG Thunder okazało się lepsze od Vodafone Giants w decydującej rundzie otwartych eliminacji do VALORANT Champions Tour: Challengers. Tym samym to nie Michał „MOLSI” Łącki, a Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki dołączy do dwóch innych naszych rodaków w gronie uczestników eliminacji zamkniętych, które, co ciekawe, rozpoczną się już dziś. Trzech Polaków rusza do gry W pierwszej rundzie […]

Rix.GG Thunder okazało się lepsze od Vodafone Giants w decydującej rundzie otwartych eliminacji do VALORANT Champions Tour: Challengers. Tym samym to nie Michał „MOLSI” Łącki, a Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki dołączy do dwóch innych naszych rodaków w gronie uczestników eliminacji zamkniętych, które, co ciekawe, rozpoczną się już dziś.

Trzech Polaków rusza do gry

W pierwszej rundzie zamkniętych zmagań Mickebwoy i jego koledzy mierzyć się będą z Teamem BDS. Francuski skład wsławił się, gdy jeszcze pod banderą DfuseTeamu awansował na podsumowujące pierwszy etap VCT zawody Masters, finiszując podczas nich w czołowej szóste. Ten sukces pozwolił Rodolphe „rodeNowi” Bianco i spółce zyskać wsparcie możnej organizacji znad Sekwany, co teoretycznie powinno pomóc w wejściu na wyższy poziom. Ale na razie o niczym takim nie ma mowy, bo Francuzi regularnie zawodzą i niedawno przerosły ich nawet eliminacje do VALORANT Open Tour: France. To z kolei otwiera szansę przed Rix.GG, które po przyjściu Chojnackiego ewidentnie zyskało boosta motywacyjnego, a ten może być kluczowy podczas kolejnych dni.

Dziś do gry wejdą również Patryk „starxo” Kopczyński i Aleksander „zeek” Zygmunt. Co warte wspomnienia, ich Acend nie musiało przebijać się przez etap otwarty, bo decyzją organizatorów uzyskało bezpośrednie zaproszenie do zamkniętych kwalifikacji. A to oznacza, że środowy mecz z BIG będzie dla międzynarodowego składu debiutem w trzecim etapie VCT. Debiutem, po którym wszyscy sporo sobie obiecują, tym bardziej że ekipa naszych rodaków dopiero co mogła świętować triumf podczas LVP Rising Series 2, czyli rozgrywek, na które niemieccy rywale nawet się nie dostali. Co prawda w międzyczasie wygrywali inne turnieje, ale przeznaczone raczej dla niższego tieru, toteż nie będzie zaskoczeniem, że to właśnie podopieczni Laurynasa „Nbs-a” Kisieliusa będą faworytami nadchodzącego spotkania.

Pary pierwszej rundy zamkniętych eliminacji:

vs vs
Guild Esports BK ROG/Sampi FPX Wave Esports
vs vs
Team BDS Rix.GG Thunder Acend BIG
vs vs
Ninjas in Pyjamas Alliance Team Liquid Team Finest
vs vs
Team Vitality G2 Esports Fnatic TENSTAR

Wszystkie powyższe mecze rozpoczną się dziś o godzinie 21:00. Zamknięte europejskie eliminacje do VALORANT Champions Tour: Challengers rozegrane zostaną między 30 czerwca a 2 lipca – ostatecznie awans na zawody główne uzyska najlepsza ósemka wyłoniona za pomocą drabinki podwójnej eliminacji.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
North Kjaerbye

Kjaerbye ogłasza zakończenie kariery! "Nie czuję już głodu zwycięstw i determinacji"

Swego czasu był uważany za jeden z największych talentów na scenie Counter-Strike'a. W wieku zaledwie 18 lat wygrał Majora, przy okazji otrzymując pod...