STS
Rogue, Trymbi, Inspired, LEC 2021 Summer
fot. Riot Games/Michał Konkol

Dzień niespodzianek w LEC – Rogue wygrywa, reszta faworytów na deskach

Przed startem tego dnia League of Legends European Championship wydawało się, że nie dojdzie do wielu niespodzianek. A jednak – tylko w jednym z dzisiejszych meczów drużyna znajdująca się wyżej w zestawieniu wygrała swoje spotkanie. W pozostałych lepsze okazały się formacje skazane na porażkę, przez co sytuacja w rankingu, który wydawał się być już dość […]

Przed startem tego dnia League of Legends European Championship wydawało się, że nie dojdzie do wielu niespodzianek. A jednak – tylko w jednym z dzisiejszych meczów drużyna znajdująca się wyżej w zestawieniu wygrała swoje spotkanie. W pozostałych lepsze okazały się formacje skazane na porażkę, przez co sytuacja w rankingu, który wydawał się być już dość unormowany, znów jest jedną wielką niewiadomą.

Rogue jedynym szczęśliwcem

Tylko drugie dzisiejsze spotkanie nie przyniosło zaskakującego rezultatu. W nim Rogue Kacpra „Inspireda” Słomy i Adriana „Trymbiego” Trybusa zmierzyło się z SK Gaming i rozbiło czerwoną latarnię ligi w drobny mak. Zespół dwóch Polaków potrzebował niespełna 26 minut, aby zanotować szóste zwycięstwo w tym splicie LEC. Zwycięstwo, jak się później okazało, dość istotne w kontekście klasyfikacji i walki o sam szczyt.

Lider LEC z porażką

Wygrana Rogue sama w sobie nie namieszałaby w tabeli, lecz wkrótce po tym na Summoner’s Rifcie oglądaliśmy Misfits Gaming. Oskar „Vander” Bogdan i spółka musieli pogodzić się z porażką w pojedynku z MAD Lions, do czego głównie przyczyniła się przegrana walka w dwunastej minucie. Króliki próbowały jeszcze podnieść się z kolan, ale nic to nie dało, przez co po piątkowych starciach współdzielą fotel lidera z Łotrzykami. MAD Lions natomiast zanotowały awans i złapały kontakt ze ścisłą czołówką, a patrząc na jutrzejszy harmonogram niewykluczone, że jeszcze przed końcem pierwszej połowy splitu awansują na pierwszą lokatę

Vitality nie daje rady Astralis

Swego rodzaju niespodziankę przyniósł również pierwszy dzisiejszy pojedynek, aczkolwiek w tym przypadku trudno na dobrą sprawę było wskazać jednoznacznego faworyta. Biorąc pod uwagę tylko ostatnie wyniki, Team Vitality wyglądał znacznie lepiej od Astralis, zwłaszcza po wygranych z G2 Esports i MAD Lions. Tym razem jednak ekipa Oskara „Selfmade’a” Boderka zaznała goryczy porażki, przez co w dalszym ciągu jest na skraju czołowej szóstki. Różnica punktowa między niżej usytuowanymi drużynami zmalała jednak do zaledwie jednego oczka.

Schalke ponad Fnatic

Najwięcej emocji i zwrotów akcji przyniósł czwarty dzisiejszy mecz, w którym Fnatic zmierzyło się z FC Schalke 04. Tu akurat wytypowanie faworyta było już znacznie łatwiejsze, bo można było śmiało założyć, że to czarno-pomarańczowi będą górą. I przez pewien czas byli, jednak mieli niemałe problemy jeszcze w pierwszych dwudziestu minutach, a po zgarnięciu przez Schalke Starszego Smoka i Barona to podopieczni klubu sportowego z Gelsenkirchen wysunęli się na wyraźne prowadzenie. Jeszcze nim na zegarze pojawiła się 33. minuta, Królewsko-Niebiescy zadali decydujący cios.

G2 Esports z kolejną porażką

Co się dzieje z G2 Esports? To pytanie spędza sen z powiek nie tylko fanom Samurajów, ale z pewnością też samym zawodnikom. Dziś zespół Marcina „Jankosa” Jankowskiego zanotował trzecią porażkę z rzędu, ulegając EXCEL ESPORTS. I wcale nie był blisko zwycięstwa – od samego początku to Erlend „Nukeduck” Holm i kompani dyktowali warunki gry, a dominacja na górnej linii zwyczajnie nie wystarczyła do tego, by G2 mogło myśleć o wygranej. Wkrótce po zdobyciu Barona w 27. minucie XL rozpoczęło marsz po wygraną i jeszcze z fioletowym wzmocnieniem postawiło kropkę nad i.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów LEC:

2 lipca
18:00 Astralis 1:0 Team Vitality BO1
19:00 Rogue 1:0 SK Gaming BO1
20:00 Misfits Gaming 0:1 MAD Lions BO1
21:00 Fnatic 0:1 FC Schalke 04 BO1
22:00 EXCEL ESPORTS 1:0 G2 Esports BO1

Klasyfikacja po dzisiejszych spotkaniach:

# Drużyna M W P % wygranych
1. Misfits Gaming 8 6 2 75%
1. Rogue 8 6 2 75%
3. Fnatic 8 5 3 63%
3. MAD Lions 8 5 3 63%
5. G2 Esports 8 4 4 50%
5. Team Vitality 8 4 4 50%
7. Astralis 8 3 5 38%
7. EXCEL ESPORTS 8 3 5 38%
7. FC Schalke 04 8 3 5 38%
10. SK Gaming 8 1 7 13%
Legenda:
Awans do fazy pucharowej
Brak awansu do fazy pucharowej

Kolejne mecze LEC już jutro od 17:00. Przed nami ostatni dzień pierwszej połowy letniej fazy zasadniczej, a zainauguruje go pojedynek Teamu Vitality z EXCEL ESPORTS. Najciekawiej natomiast prezentują się dwa ostatnie spotkania – około 20:00 Misfits Gaming zmierzy się z G2 Esports, a na sam koniec w szranki staną finaliści wiosennej rundy, czyli MAD Lions oraz Rogue. Po więcej informacji dotyczących LEC 2021 Summer Split zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

mouz NXT gromi faworytów; KEi żegna się z Anonymo w dobrym stylu

Ekipy z Polakami w składzie zanotowały dziś komplet zwycięstw w rozgrywkach Counter-Strike'a. Pozytywnym zaskoczeniem dnia jest zwycięstwo akademii mo...