STS
fot. RixGG

Znamy wszystkich uczestników europejskiego VCT Challengers, wśród nich trzech Polaków

To już pewne – podczas europejskiej odsłony VALORANT Champions Tour: Challengers zobaczymy w akcji trzech polskich zawodników. Wszyscy nasi rodacy zdołali bowiem przebrnąć przez zamknięte eliminacje, aczkolwiek nie wszystkim poszło podczas nich równie gładko. Polacy z awansem Weźmy np. Patryka „starxo” Kopczyńskiego i Aleksandra „zeeka” Zygmunta, którzy świętować mogli już w czwartek. Wszystko dlatego, że […]

To już pewne – podczas europejskiej odsłony VALORANT Champions Tour: Challengers zobaczymy w akcji trzech polskich zawodników. Wszyscy nasi rodacy zdołali bowiem przebrnąć przez zamknięte eliminacje, aczkolwiek nie wszystkim poszło podczas nich równie gładko.

Polacy z awansem

Weźmy np. Patryka „starxo” Kopczyńskiego i Aleksandra „zeeka” Zygmunta, którzy świętować mogli już w czwartek. Wszystko dlatego, że ich Acend przeszło przez zamknięty etap zmagań niezwyciężone, pozostawiając w pokonanym polu najpierw BIG, a potem również Team BDS. Nieco dłuższą drogę przeszedł natomiast Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki. Polak i jego koledzy z Rix.GG Thunder zmagania zaczęli od porażki z BDS, przez co spadli do dolnej drabinki, gdzie nie było już miejsca na błędy. Na swoje szczęście jednak potem byli już bezbłędni i po wygranej z BIG rozprawili się również z wyżej notowanym Alliance, które na decydującym Haven rozgromili aż 13:4.

G2 na plus, Vitality na minus

Ponadto po awans sięgnęły m.in. Team Liquid i Fnatic, czyli uczestnicy niedawnego VCT Masters na Islandii. W grze pozostają również FPX i Guild Esports, a także G2 Esports, które dopiero co dokonało poważnych zmian w swoim składzie, żegnając aż czterech z pięciu zawodników. Tak drastyczny ruch przyniósł jednak skutek, bo G2 zdaje się wracać na właściwe tory. Tego samego nie można powiedzieć o Teamie Vitality. Francuska organizacja ma już za sobą pierwsze roszady kadrowe, ale te nie przyniosły oczekiwanych skutków, bo finalnie popularnych Pszczół nie zobaczymy w kolejnym etapie.

Lista uczestników europejskiego VCT Challengers:

Acend Team BDS Fnatic FPX
G2 Esports Guild Esports Team Liquid Rix.GG Thunder

Europejska odsłona VALORANT Champions Tour: Challengers rozegrana zostanie między 7 a 11 lipca. Poza łączną pulą nagród w wysokości 35 tysięcy euro zaoferuje ona swoim uczestnikom również cztery przepustki do play-offów regionu EMEA.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ENCE w ćwierćfinale, MAD Lions w ćwierćfinale, czyli sobotni rozkład jazdy

Przed nami sobota, czyli weekend pełną gębą. Gdy jedni będą jednak wypoczywać, innych czeka rywalizacja na serwerze. I to rywalizacja o naprawdę wysok...