STS
fot. ESL/Stephanie Lieske

Av3k goni, Av3k ucieka. Dziś 9. kolejka Quake Pro League Stage 3

Przed tygodniem mecz z udziałem Macieja „Avka” Krzykowskiego ostatecznie nie odbył się, ale dziś Polak prawdopodobnie powróci do rywalizacji. Dobrze by było, bo niedawno wypadł on poza czołową czwórkę europejskiej dywizji Quake Pro League. Na Avka czeka wymagający rywal Strata Krzykowskiego do top 4 nie jest jednak specjalnie duża i spokojnie dałoby się ją zniwelować, […]

Przed tygodniem mecz z udziałem Macieja „Avka” Krzykowskiego ostatecznie nie odbył się, ale dziś Polak prawdopodobnie powróci do rywalizacji. Dobrze by było, bo niedawno wypadł on poza czołową czwórkę europejskiej dywizji Quake Pro League.

Na Avka czeka wymagający rywal

Strata Krzykowskiego do top 4 nie jest jednak specjalnie duża i spokojnie dałoby się ją zniwelować, tym bardziej że większa część czołówki w dziewiątej kolejce będzie pauzować. Przed reprezentantem Endpoint CeX jednak niełatwe zadanie, bo kolejną przeszkodą na jego drodze będzie notujący ostatnio dobre wyniki Alexander „BaSe” Rybin. Rosjanin w trzecim etapie Pro Ligi poniósł dotychczas tylko jedną porażkę, przed tygodniem musiał on bowiem uznać wyższość Marco „vengeurRa” Ragusy. I to właśnie 31-latek będzie faworytem niedzielnej potyczki, aczkolwiek warto zaznaczyć, że poprzedni bezpośredni mecz Avka i Base’a zakończył się wygraną tego pierwszego, nasz rodak nie jest więc bez szans.

Cooller i cYpHeR w pogoni za Polakiem

Polak musi jednak mieć się na baczności, bo w przypadku porażki istnieje możliwość, że spadnie na szóste miejsce. Wiele w tej materii zależeć będzie od Antona „Coollera” Singova, który mierzyć się będzie z jednym ze słabszych graczy europejskiej QPL, czyli Kirillem „cnz-em” Golubjovem. Okazję na to, by zmniejszyć swoją stratę do Krzykowskiego będzie mieć też Alexei „cYpheR” Yanushevsky. Zawodnik Natus Vincere powraca do rywalizacji po dwóch tygodniach przerwy, ale teoretycznie będzie mieć ułatwione zadanie. Wszystko dlatego, że jego rywalem będzie wciąż czekający na pierwsze zwycięstwo w Stage 3 Sebastian „Spart1e” Siira, czyli czerwona latarnia ligi.

Harmonogram dziewiątej kolejki prezentuje się następująco:

4 lipca
16:00 cnz vs Cooller BO3
17:00 Effortless vs nosfa BO3
18:00 maxter vs DaHanG BO3
19:00 Spart1e vs cYpheR BO3
20:00 sib vs cha1n BO3
21:00 BaSe vs Av3k BO3
22:00 ZenAku vs rapha BO3

Wszystkie mecze Quake Pro League Season 2 wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Quake’a na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Extra Salt oraz Team Renewal triumfują podczas DreamHack Open June 2021

Dobiegły końca zmagania w ramach DreamHack Open June 2021. W Ameryce Północnej najlepsze okazało się Extra Salt, co raczej nie było specjalnym zaskocz...