Rok temu Samsung zorganizowały rozgrywki Odyssey League w ramach gry PlayerUnknown's Battlegrounds. W tym roku seria powraca, aczkolwiek tym razem gracze strzelać będą nie do siebie nawzajem, a do bramek. I to za pomocą samochodów.

Eliminacje m.in. z myślą o Polsce

Wszystko dlatego, że organizator zdecydował się przenieść rywalizację do Rocket League'a, gdzie do zdobycia będzie łączna pula nagród w wysokości 25 tysięcy euro. Co ważne, zapisy na zawody ruszyły już 2 lipca i potrwają jeszcze niespełna trzy tygodnie, tj. do 23 lipca. Tego samego dnia ruszą też regionalne kwalifikacje, których laureaci wezmą udział w finałach przygotowanych z myślą o poszczególnych regionach. A wszystko to, by między 27 a 29 sierpnia móc wystąpić na europejskich finałach Odyssey League, które będą transmitowane wraz z angielskim komentarzem.

Istotną w tym wszystkim informacją jest fakt, że swoje odrębne eliminacje będzie mieć też Polska. Te ruszą 23 lipca o godzinie 18:00, wszyscy zainteresowani mają więc jeszcze trochę czasu, by wejść pod ten adres i się zarejestrować. Liczba miejsc jest jednak ograniczona – organizatorzy przewidzieli 128 slotów dla trzyosobowych składów gotowych do rywalizacji o tytuł tego najlepszego.

Harmonogram zawodów prezentuje się następująco:

  • Austria, Szwajcaria, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Polska, Europa Wschodnia, Rumunia, Grecja, Węgry, Czechy, kraje bałtyckie, Adriatyk – kwalifikacje: 23 – 26 lipca; finały regionalne: 7 – 8 sierpnia
  • Beneluks, Francja, Niemcy, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Dania, Wielka Brytania – kwalifikacje: 30 lipca – 2 sierpnia; finały regionalne: 14 – 15 sierpnia
  • Wszystkie regiony – europejski finał: 27 – 29 sierpnia

Więcej informacji na temat Samsung Odyssey League w Rocket League'a znaleźć można pod tym adresem.