STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Szturm na pozycję lidera. NAVI podejmie Virtus.pro w European League

Po czterech dniach przerwy wraca drugi etap European League 2021. Czołowi zawodnicy Rainbow Six: Siege na Starym Kontynencie ponownie powalczą o cenne ligowe punkty, a wśród nich nie zabraknie oczywiście Szymona „Savesa” Kamieniaka. Starcie organizacji z Europy Wschodniej Polak i jego koledzy z Natus Vincere obecnie mają na swoim koncie trzy zwycięstwa, dzięki czemu okupują […]

Po czterech dniach przerwy wraca drugi etap European League 2021. Czołowi zawodnicy Rainbow Six: Siege na Starym Kontynencie ponownie powalczą o cenne ligowe punkty, a wśród nich nie zabraknie oczywiście Szymona „Savesa” Kamieniaka.

Starcie organizacji z Europy Wschodniej

Polak i jego koledzy z Natus Vincere obecnie mają na swoim koncie trzy zwycięstwa, dzięki czemu okupują fotel wiceliderów. Od przewodzącego stawce Teamu BDS nie dzieli ich jednak wcale tak wiele i już dziś mogą przegonić swoich rywali. Niemniej jednym z warunków jest wygrana z Virtus.pro, a o to wcale nie musi być łatwo. Virtusi co prawda słabo weszli w drugi etap rozgrywek i do pewnego momentu byli czerwoną latarnią ligi, ale potem zaczęli stopniowo piąć się po kolejnych szczeblach. Dzięki temu obecnie znajdują się już na piątym miejscu i celują w top 4. NAVI musi więc utrzymać dobrą dyspozycję, by móc myśleć o przedłużeniu zwycięskiej serii.

BDS vs G2 hitem kolejki

Niemniej nawet ewentualny sukces w meczu z VP może być niewystarczający, jeżeli swoje spotkanie wygra wspomniane już BDS. Francuzów czeka jednak trudna przeprawa z nieobliczalnym G2, które podobnie jak drużyna Savesa może w korzystnych dla siebie okolicznościach wskoczyć na czoło stawki. W dolnych rejonach tabeli czekają nas natomiast pojedynku Teamu Vitality z Rogue oraz Cowany Gaming z TrainHard eSport. Ciekawie zapowiada się również starcie z udziałem Teamu Empire i Teamu Secret. Formacje te w tabeli dzieli zaledwie punkty, co oznacza, że ewentualny zwycięzca będzie mógł po tej serii znaleźć się w top 4.

Poniedziałkowy harmonogram European League 2021:

5 lipca
18:00 Team Empire vs Team Secret BO1
19:15 Natus Vincere vs Virtus.pro BO1
20:30 Team BDS vs G2 Esports BO1
21:45 Cowana Gaming vs TrainHard eSport BO1
23:00 Team Vitality vs Rogue BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Drugi etap European League 2021 potrwa do 26 lipca i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 50 tysięcy euro oraz cztery bilety na Six August 2021 Major.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Heroic zaskakuje – HUNDEN nie poprowadzi drużyny podczas IEM Cologne

Na dzień przed startem Intel Extreme Masters Cologne 2021 niespodziewanie wieści dopłynęły do nas z obozu Heroic. Okazuje się bowiem, że podczas lanow...