STS
fot. Riot Games

Koniec ze ścianą stawianą na pociskach. Co poprawia patch 3.01 dla VALORANTA?

Przyszła pora na kolejną aktualizację w VALORANCIE. Jeśli spodziewaliście się kolejnej rewolucji w grze, to będziecie zasmuceni. Po ogromnym patchu z numerem 3.0 przyszła pora na zmiany kosmetyczne i poprawę błędów, jakie prześlizgnęły się na serwer publiczny. Nie zobaczymy już więc niektórych absurdalnych interakcji, które potrafiły zepsuć immersję w rozgrywce. Sprawdźmy zatem, co przynosi patch 3.01.

Błędy związane z agentami

Pewnie wielu z was nie zdawało sobie z tego sprawy, ale w grze funkcjonowała pewna usterka, która mogła nieźle zaskoczyć. Razem z łatką 3.01 została ona usunięta, więc nie zobaczymy już Sage stawiającej ściany na… lecących pociskach. Dodatkowo naprawiono błąd, który powodował, że Skye mogła aktywować błysk Przewodniego Światła podczas stłumienia. Wszelkie usterki związane z leczeniem KAY/O, gdy jest powalony w trakcie umiejętności NULL/CMD też nie powinny mieć miejsca.

Ostatni bug powiązany z postaciami dotyczył Sovy. Jego Strzała Zwiadowcza wyglądała w locie na rozłożoną. Błąd naprawia właśnie patch 3.01 i strzała powróci do swojego naturalnego kształtu.

Usterki związane ze społecznością

Błędy związane z agentami to niejedyne rzeczy, które wymagały naprawy w VALORANCIE. Niektórzy gracze mogli nadużywać kolorowych wiadomości na czacie, maskując je w taki sposób, by wyglądały jak wiadomości systemowe. To od jutrzejszej aktualizacji nie będzie już możliwe. Naprawiono też bug powodujący, że interfejs przycisku zaproszenia zakrywał interfejs trenera obrońców w grach niestandardowych.

Osobom z włączonym ustawieniem „Użyj ogólnych nazw dla graczy spoza mojej grupy” zamiast nazw graczy czasami pokazywały się pytajniki. Deweloperzy naprawili także i tę nieprawidłowość.

Patch 3.01 to koniec problemów z postępem?

Ostatnia kategoria, jaki patch 3.01 bierze na warsztat, to najróżniejsze uchybienia w progresie konta. Między innymi naprawiono problem związany z poziomem konta, który powodował, że części graczy przyznano poziom niższy, niż powinni dostać. Riot postanowił też zrekompensować to ofiarom tego błędu. Każdy, który ucierpiał przez powyższy bug, dostanie prawidłowy już poziom konta. Gracze zatrzymają również PK zdobyte podczas gry na nieprawidłowym poziomie.

W ostatniej kolejności podano też naprawę usterek wizualnych, które dotyczyły poziomu konta na ekranie końca gry.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Vitality przeprowadza zmiany. Szygenda wraca do LEC

Czas na kolejne roszady w jednym z zespołów biorących udział w League of Legends European Championship. Tym razem to Team Vitality decyduje się na prz...