Nieco ponad miesiąc po tym, jak Kamil "Sobol" Sobolewski wylądował na ławce rezerwowych, MAD DOG'S PACT zaprezentował nam nowy nabytek. Tym ostatecznie okazał się Maciej "Bielany" Biliński, który już od jakiegoś czasu wspierał ekipę w roli zmiennika.

Niespodziewane rozstanie i poszukiwania nowego gracza

Przypomnijmy, że na początku czerwca ogłoszono, iż Sobol na własne życzenie został odsunięty od składu. 23-latek zakomunikował wówczas, że musi zrobić sobie przerwę od profesjonalnej rywalizacji, by wypocząć psychicznie i nabrać ponownej chęci do gry. Dla PACTU, który dopiero co skompletował piątkę dzięki transferowi Bartosza "bnoxa" Niebisza z Pompa Teamu, był to spory cios związany m.in. z koniecznością ponownego przeczesywania rynku transferowego. Tak więc przez pewien czas miejsce Sobola zajmował Łukasz "splawik" Jahns z PGE Turowa Zgorzelec, ostatnio jednak drużyna korzystała już z usług Bielanego. Ten od lutego reprezentował barwy M1 EDEN, z którym odniósł nawet pewne sukcesy, ale potem przyszło załamanie formy, którego efekt koniec końców było rozstanie z organizacją.

Moja przygoda z M1 skończyła się prawie półtora miesiąca temu i nie ukrywam, że początek sezonu totalnie przespaliśmy – przyznał Biliński. – Zaczynając od play-offów ESEA Advanced, przegranych 0:2 w dosyć przykry sposób, przez kwalifikacje do ESL MP, lekkie przebłyski w SSS i Esport Tour i na koniec przegrane play-offy PLE DP, co uniemożliwiło nam awans do Dywizji Mistrzowskiej. To na pewno nie było to, czego zarówno my, jak i zarząd organizacji oczekiwał, przez co zdecydowaliśmy się nie przedłużać współpracy. Mimo to czas z chłopakami na serwerze jak i poza nim będę wspominał pozytywnie i mam nadzieję, że nasz kontakt się utrzyma mimo braku funkcjonowania CS-owej drużyny. Nie mieliśmy okazji tak naprawdę korzystać z pomocy psychologa, przez co czasami trudno było nam rozwiązywać niektóre spory. Może to by nas uratowało w trudnych momentach. Dzięki, Panowie, za wszystko i do zobaczenia na serwerze! – zakończył.

Skład dywizji CS:GO w MAD DOG’S PACT:

  • Kacper „darko” Ściera
  • Dawid „lunAtic” Cieślak
  • Jacek „MINISE” Jeziak
  • Bartosz „bnox” Niebisz
  • Maciej "Bielany" Biliński
  • Vincent „VinS” Jozefiak – trener

Co warte wspomnienia, nowy nabytek PACTU bynajmniej nie będzie zbyt długo czekać na oficjalny debiut jako pełnoprawny członek zespołu. Już w najbliższą sobotę Bielany i jego nowi koledzy pojawią się bowiem w Gdańsku, gdzie na LOTOS Stadionie Letnim powalczą o mistrzowski tytuł Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej oraz główną nagrodę w wysokości 25 tysięcy złotych.