To już pewne – Acend wystąpi na finałach VALORANT Champions Tour: Challengers dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Zespół Patryka "starxo" Kopczyńskiego i Aleksandra "zeeka" Zygmunta przebrnął bowiem niepokonany przez pierwsze dwa dnia zmagań w ramach Challengers 1.

Acend z awansem, Fnatic i Liquid zawodzą

Dzień po tym, jak Acend pokonało Rix.GG Thunder, członkowie międzynarodowego składu rozprawili się również z o wiele wyżej notowany FPX. Polacy i ich koledzy czwartkowy mecz zaczęli zresztą z wysokiego C, bo na Bind rozgromili swoich rywali aż 13:4! Potem co prawda to podopieczni chińskiej organizacji byli górą, triumfując 13:7 na Iceboksie, ale ostatnie słowo należało do fioletowych. Ci na Haven odpłacili przeciwnej piątce pięknym za nadobne i wygrali ostatecznie 2:1, tym samym zapewniając sobie awans do finału górnej drabinki. Do tego dostało się również Guild Esports, które wczoraj po zaciętym spotkaniu pozostawiło w pokonanym polu Fnatic.

A skoro już o Fnatic mowa, to nie da się ukryć, że gracze brytyjskiej formacji mocno zawiedli, bo w dolnej drabince znowu zostali pokonani, tym razem przez G2 Esports. A to oznacza, że uczestnicy niedawnego VCT: Masters na Islandii będą musieli powalczyć o miejsce na finałach EMEA podczas Challengers 2. Co ciekawe, taki sam los spotkał również Team Liquid, czyli drugiego z reprezentantów Europy w Rejkiawiku. Adil "ScreaM" Benrlitom i jego koledzy do drabinki przegranych spadli już wcześniej, aczkolwiek w środę dzięki wygranej z Teamem BDS udało im się obronić. Wczoraj jednak nie było już tak dobrze, bo zespół spod znaku konia musiał uznać wyższość FPX.

Komplet czwartkowych wyników prezentuje się następująco:

8 lipca
17:00 Fnatic 1:2 Guild Esports Ascent 13:11
Icebox 6:13
Haven 9:13
17:00 FPX 1:2 Acend Bind 4:13
Icebox 13:7
Haven 7:13
20:00 FPX 2:0 Team Liquid Haven 13:9
Ascent 13:9
20:00 Fnatic 0:2 G2 Esports Icebox 9:13
Haven 15:17

Walka trwa

Dla Acend bynajmniej rozgrywki jeszcze się nie zakończyły, bo skład naszych rodaków nadal walczy o jak najlepsze rozstawienie. Kolejną odsłoną owej walki będzie starcie ze Szwedami z Guild Esports w finale drabinki wygranych. Kilka godzin później naprzeciwko siebie staną również FPX i G2 Esports. Formacje te również mają już zapewniony bilet na finałowy turniej EMEA, ale i je czeka jeszcze rywalizacja o to, by ustalić ostateczny układ sił. Warto też pamiętać, że podczas Challengers 1 do wygrania jest łączna pula nagród w wysokości 35 tysięcy euro, która zostanie rozdysponowana na podstawie finalnie zajętych miejsc.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

9 lipca
17:00 Guild Esports vs Acend BO3
20:00 FPX vs G2 Esports BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Europejskie VALORANT Champions Tour 2021: Challengers 1 potrwa do 11 lipca.