STS
fot. ESL/Stephanie Lieske

Starcie lidera z wiceliderem. Przed Avkiem trudny mecz w Quake Pro League

Tydzień temu Maciej „Av3k” Krzykowski wskoczył na fotel lidera europejskiej dywizji Quake Pro League Stage 3. To była ta łatwa część, bo teraz przed Polakiem część trudniejsza – obronić swoje prowadzenie, co na pewno nie będzie łatwe. Hitowe spotkanie z udziałem Avka A łatwe nie będzie chociażby dlatego, że już dziś reprezentanta Endpoint CeX czeka […]

Tydzień temu Maciej „Av3k” Krzykowski wskoczył na fotel lidera europejskiej dywizji Quake Pro League Stage 3. To była ta łatwa część, bo teraz przed Polakiem część trudniejsza – obronić swoje prowadzenie, co na pewno nie będzie łatwe.

Hitowe spotkanie z udziałem Avka

A łatwe nie będzie chociażby dlatego, że już dziś reprezentanta Endpoint CeX czeka mecz z wymagającym rywalem. Na drodze Krzykowskiego stanie bowiem Marco „vengeurR” Ragusa – młodszy od Polaka o osiem lat Włoch, który obecnie znajduje się na drugim miejscu ze stratą zaledwie 150 punktów. Spokojnie więc można to spotkanie określić mianem hitu dziesiątej kolejki, którego zwycięzca znajdzie się na czele starokontynentalnej stawki. Na korzyść Avka na pewno przemawia fakt, że w tym sezonie jeszcze z vengeurRem nie przegrał, aczkolwiek z drugiej strony może to w jeszcze większym stopniu zmotywować młodego gracza z Półwyspu Apenińskiego. Tak czy inaczej, na pewno będzie ciekawie.

Grupa pościgow w akcji

A co poza tym dziać się będzie w Europie? Warto będzie np. śledzić poczynania Alexeia „cYpheRa” Yanushevskyego, który podejmie kolejną próbę przebicia się do czołówki i dziś powinien mieć ułatwione zadanie. Wszystko dlatego, że mierzyć się on będzie z czerwoną latarnią ligi, Garethem „GaRpYm” Marshallem, który na swoim koncie ma… siedem porażek z rzędu. Na pierwsze zwycięstwo nadal czeka również Sebastian „Spart1e” Siira – tym razem doświadczony Szwed spróbuje poradzić sobie z Kirillem „cnz-em” Golubjovem. Ponadto bezpośrednią walkę o miejsce w czołowej czwórce stoczą Alexander „BaSe” Rybin oraz Marcel „k1llsen” Paul.

Harmonogram dziesiątej kolejki prezentuje się następująco:

11 lipca
16:00 GaRpY vs cYpheR BO3
17:00 maxter vs cha1n BO3
18:00 cnz vs Spart1e BO3
19:00 dramiS vs psygib BO3
20:00 nosfa vs ZenAku BO3
21:00 BaSe vs k1llsen BO3
22:00 vengeurR vs Av3k BO3

Wszystkie mecze Quake Pro League Season 2 wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Quake’a na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Niedziela wcale nie taka wolna. Polacy kontynuują zmagania w rozgrywkach online

Dla wielu niedziela to ten dzień, w którym można odpocząć po trudach całego tygodnia. Ale nie dla polskich graczy Counter-Strike'a, którzy dziś kolejn...