STS
fot. fb.com/starxoxd

Zespół starxo i zeeka najlepszy! Acend wygrywa europejskie VCT: Challengers 1

Na Acend nie ma mocnych! Zespół Patryka „starxo” Kopczyńskiego i Aleksandra „zeeka” Zygmunta okazał się najlepszy podczas europejskiego VALORANT Champions Tour 2021: Challengers 1 i poza awansem na finały EMEA zgarnął również główną nagrodę w wysokości 15 tysięcy euro.

Acend mocne, Acend niepokonane

Międzynarodowy skład od samego początku prezentował wysoką formę i wydawał się jednym z kandydatów do końcowego triumfu. Co prawda zwycięstwa nad Rix.GG Thunder w pierwszej rundzie wszyscy się spodziewali, ale już późniejsze triumfy nad FPX oraz Guild Esports nie były wcale takie pewne. A jednak – ekipa naszych rodaków przez wszystkie dni zmagań pozostawała niepokonana, do czego w sporym stopniu przyczynili się również starxo i zeek. Niemniej największą gwiazdą Acend bez wątpienia był jednak Mehmet Yağız „cNed” İpek. Turek w każdym ze spotkań pokazywał się z naprawdę dobrej strony i jego postawa była kluczowa również podczas niedzielnego finału.

Finału, w którym dwaj Polacy i ich koledzy stanęli naprzeciwko G2 Esports. Mecz ten szczególny wymiar miał dla Zygmunta, który przecież jeszcze do niedawna reprezentował barwy Samurajów, ale z czasem stał się tam zbędny. Musiał on więc sporą satysfakcję, gdy G2 na dwóch pierwszych mapach otrzymało potężne lanie – na Iceboksie padł rezultat 13:5, zaś na Bindzie aż 13:2! Podopieczni Neila „neilzinho” Finlaya odpowiedzieli dopiero na Ascent, gdzie zatriumfowali 13:6, ale mimo to nadal grali z nożem na gardle. Nic więc dziwnego, że na Haven obserwowaliśmy pasjonujący pojedynek niemalże punkt za punkt, chociaż ostatnie słowo należało do Acend. To właśnie ten zespół postawił kropkę nad i, wygrywając 13:10 i tym samym zamykając finałowe spotkanie wynikiem 3:1.

Końcowa klasyfikacja europejskiego VALORANT Champions Tour 2021: Challengers 1:

1. Acend 15 000 €
2. G2 Esports 10 000 €
3. Guild Esports 6 000 €
4. FPX 4 000 €
5-6. Fnatic, Team Liquid
7-8. Team BDS, Rix.GG Thunder
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NBK-: Mogłem pozostać przy CS:GO, ale nie byłbym szczery w stosunku do siebie

Pod koniec czerwca Nathan „NBK-” Schmitt zaskoczył wszystkich. Legendarny Francuz ogłosił wówczas, że kończy swoją przygodę z Counter-Strikiem, ale by...