STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Zwycięstwo koniecznością. NAVI broni pierwszego miejsca w European League

Tydzień po zakończeniu piątej kolejki European League 2021 w Rainbow Six: Siege rozegrana zostanie kolejka szósta. A to oznacza, że przed szansą na obronę pierwszego miejsca w tabeli staną Szymon „Saves” Kamieniak i jego koledzy z Natus Vincere. NAVI broni pierwszego miejsca Ekipa Polaka może pochwalić się czteroma zwycięstwami i zaledwie jedną, poniesioną jeszcze w […]

Tydzień po zakończeniu piątej kolejki European League 2021 w Rainbow Six: Siege rozegrana zostanie kolejka szósta. A to oznacza, że przed szansą na obronę pierwszego miejsca w tabeli staną Szymon „Saves” Kamieniak i jego koledzy z Natus Vincere.

NAVI broni pierwszego miejsca

Ekipa Polaka może pochwalić się czteroma zwycięstwami i zaledwie jedną, poniesioną jeszcze w pierwszej kolejce porażką. Dzięki temu okupuje ona obecnie fotel lidera, ale nadal musi bronić się przed zakusami rywali. Dlatego też tak bardzo ważne jest, by NAVI dziś wygrało, aczkolwiek o to niekoniecznie musi być łatwo. Wszystko dlatego, że na drodze Savesa i spółki stanie nieobliczalny Team Vitality, który w drugim etapie rozgrywek był w stanie pokonać już m.in. Team BDS, ale z drugiej strony został ograny przez Cowanę Gaming. Podopieczni francuskiej organizacji mają bowiem spore problemy z ustabilizowaniem formy, dlatego też trudno jednoznacznie przewidzieć, w jakiej dyspozycji przystąpią do swojego szóstego meczu.

Grupa pościgowa nie śpi

Co ciekawe, w przypadku porażki NAVI może spaść nawet na czwartą lokatę, ale tylko pod warunkiem, że trzy zespoły zdobędą dziś komplet punktów. I tak G2 Esports, które podobnie jak zespół naszego rodaka zgromadziło dwanaście oczek, musi poradzić sobie z zamykającym stawkę unKnights. Z kolei wspomniane BDS czeka potyczka z Teamem Secret, który po udanym starcie Stage 2 ostatnio wyraźnie spuścił z tonu i trzy ostatnie spotkania kończył z pustymi rękami. Przegonić Natus Vincere może także Team Empire – piątka Rosjan wreszcie wskoczyła na właściwe tory i do pojedynku z Cowaną przystąpi jako faworyt. W międzyczasie próbę przebicia się w górne rejony tabeli podejmie Rogue, które zagra z Virtus.pro.

Poniedziałkowy harmonogram European League 2021:

12 lipca
18:00 G2 Esports vs unKnights BO1
19:15 Team Empire vs Cowana Gaming BO1
20:30 Team BDS vs Team Secret BO1
21:45 Rogue vs Virtus.pro BO1
23:00 Natus Vincere vs Team Vitality BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Drugi etap European League 2021 potrwa do 26 lipca i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 50 tysięcy euro oraz cztery bilety na Six August 2021 Major.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Końcówka faz zasadniczych i początki play-offów w ERL-ach. Co czeka Polaków w tym tygodniu?

Przed nami kolejna dawka regionalnych zmagań League of Legends z udziałem reprezentantów Polski. Większość z lig zmierza ku finiszowi sezonów regularn...