Nieco ponad tydzień temu zakończyła się druga tegoroczna odsłona cyklu Regional Major Rankings w Europie Wschodniej. Już za chwilę do gry o cenne rankingowe punkty wejdą formacje CS:GO z Ameryki Południowej, które spróbują zakończyć hegemonię MIBR.

Kto zatrzyma MIBR?

Ricardo "boltz" Prass i spółka wygrali bowiem wszystkie dotychczasowe zawody o statusie RMR i pewnym krokiem zmierzają po awans na PGL Major Stockholm 2021. Aczkolwiek nadal muszą oni uważać na poczynania swoich rywali, wśród których wyróżnić można m.in. Sharks Esports. Popularne Rekiny przy okazji CBCS Elite League Season 1 były bowiem o krok od zdetronizowania mistrzów i poległy dosłownie na ostatniej prostej, toteż można spodziewać się, że przy okazji Season 2 podejmą kolejną próbę. Warto będzie zwrócić również uwagę na Paquetá Gaming i Bravos Gaming, czyli półfinalistów kwietniowo-majowego turnieju.

Po niedawnych zawirowaniach pierwszej szansy na zdobycz punktową poszukają natomiast DETONA Gaming oraz Keyd Stars, które udział w imprezie musiało zapewnić sobie na drodze eliminacji. Eliminacji, które końca dobiegły dopiero minionej nocy. Na ich drodze bilet na zawody RMR zapewnili sobie także Argentyńczycy z Furious Gaming, którzy podczas poprzedniej odsłony zmagań kompletnie zawiedli. Ponadto w akcji zobaczymy dwa brazylijskie miksy, tj. Projetinho felas oraz Patins da Ferrari. Co warte wspomnienia, za tą drugą ekipą stoi weteran południowoamerykańskich serwerów, Caike "caike" Costa, mający w swoim CV występy m.in. w INTZ, FURII Esports, Teamie One oraz Isurus.

Lista uczestników drugiego w 2021 roku turnieju RMR w Ameryce Południowej:

Black Dragons Bravos Gaming DETONA Gaming Furious Gaming
Havan Liberty INTZ Keyd Stars KG Network
Meta Gaming MIBR Paquetá Gaming Patins da Ferrari
Projetinho felas Santos e-Sports Sharks Esports SWS Gaming

CBCS Elite League Season 2 rozegrana zostanie między 21 lipca a 8 sierpnia. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 100 tysięcy reali brazylijskich, aczkolwiek drużyny walczyć będą również o 7250 rankingowych punktów RMR, które przesądzą o tym, kto awansuje na PGL Major Stockholm 2021.