STS
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

ESCA znowu lepsza od PDW w Ultralidze. Ekipa Dawidsonka odwróciła losy meczu

W pierwszym dzisiejszym pojedynku w ramach Ultraligi PDW podejmowało Team ESCA Gaming. Poprzednim razem to ekipa Dawida „Dawidsonka” Trojanowskiego okazała się lepsza i zgarnęła cenny punkt. Teraz Mateusz „Czajek” Czajka i spółka potrzebowali przed spotkaniem dwóch zwycięstw, żeby dogonić rywali w tabeli. Wiceliderzy ograli przeciwników w teamfightach pomimo sporego deficytu w posiadanym złocie.

PDW 0:1 Team ESCA Gaming
Color
Gwen
Jaqen
Viego
Bruness
Xin Zhao
Xeonerr
Lee Sin
Czajek
LeBlanc
Dawidsonek
Corki
Odi11
Jinx
Harpoon
Ezreal
kubYD
Braum
marlon
Bard

Igor „marlon” Tomczyk zdecydował się wybrać Barda i był to pierwszy występ tego bohatera od czwartego sezonu Ultraligi. Wczesna faza była wypełniona walkami, które nie przynosiły zbyt dużo eliminacji. Nie zmienia to faktu, że zawodnicy przystąpili do akcji bardzo wcześnie i widać było, że chcą zdobyć przewagę poprzez ogranie rywala. Zanim jednak zobaczyliśmy jakiekolwiek zabójstwo, PDW udało się zgarnąć początkowego smoka. Jako pierwszy z mapy został usunięty Mateusz „Jaqen” Góral w 12. minucie. Gracz poległ w pojedynku z Sebastianem „Colorem” Czyżykiem.

Pierwsze piętnaście minut szło po myśli ekipy ze strony niebieskiej. Zanim minął kwadrans, miała już dwa smoki oraz dwa tysiące sztuk złota przewagi. W 19. minucie Color został wyłapany na dolnej alei i zaowocowało to kradzieżą powietrznego potwora przez Karola „Xeonerra” Kowalskiego. Później PDW odgryzło się w teamfightcie na górnej alei i zwiększyło to różnicę w złocie do trzech tysięcy.

W 26. minucie Team ESCA Gaming znalazł idealną walkę drużynową. Jaqen zdołał znaleźć resety na Viego, podczas gdy Dawidsonek bez przerwy bombardował rywali swoimi umiejętnościami. Dzięki temu losy spotkania odwróciły się, a TEG mogło zapewnić sobie fioletowe wzmocnienie. Nagle to ekipa Xeonerra miała przewagę w złocie i presję na każdej linii. W 30. minucie ESCA powtórzyła manewry w kolejnej batalii i zakończyła ten mecz.

Już za chwilę K1CK zmierzy się z Illuminar Gaming. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Razer prezentuje nowego Blade 17 z najpotężniejszym procesorem Intela, jaki kiedykolwiek trafił do laptopów Razera

Razer, wiodąca na świecie marka lifestylowa dla graczy (kod akcji w Hongkongu: 1337), zaprezentował dzisiaj nową generację gamingowych laptopów Razer...