STS
fot. ESL/Adam Łakomy

NAVI podejmie outsiderów EUL. Czy zespół Savesa wróci na zwycięską ścieżkę?

Ubiegłotygodniowa porażka skomplikowała sytuację Natus Vincere w tabeli European League 2021 w Rainbow Six: Siege. Zespół, który dotychczas przewodził stawce, nagle spadł aż na czwarte miejsce, ale nie wszystko jeszcze stracone – dziś będzie okazja, by się odbić. Łotry przeszkodą na drodze ekipy Savesa I to okazja wyśmienita, bo na drodze Szymona „Savesa” Kamieniaka i jego […]

Ubiegłotygodniowa porażka skomplikowała sytuację Natus Vincere w tabeli European League 2021 w Rainbow Six: Siege. Zespół, który dotychczas przewodził stawce, nagle spadł aż na czwarte miejsce, ale nie wszystko jeszcze stracone – dziś będzie okazja, by się odbić.

Łotry przeszkodą na drodze ekipy Savesa

I to okazja wyśmienita, bo na drodze Szymona „Savesa” Kamieniaka i jego kolegów stanie bowiem Rogue. Podopieczni amerykańskiej nadal tkwią w kryzysie, w który popadli jeszcze w ubiegłorocznym sezonie i na ten moment nic nie wskazuje na to, by stan ten miał ulec zmianie. Dość powiedzieć, że Łotry w trakcie sześciu kolejek EUL 2021 zdobyły… całe trzy punkty. Nic więc dziwnego, że samodzielnie okupują oni ostatnie miejsce i są na najlepszej drodze, by znowu walczyć o utrzymanie. Wobec tego niekwestionowanym faworytem czwartkowej potyczki będzie NAVI, które przy okazji będzie mogło zachować kontakt z czołówką, a może nawet przebije się wyżej?

Derby regionu CIS!

Niemniej w tej materii wiele zależeć będzie od wyniku odniesionych przez innych rywali. Teoretycznie trudna przeprawa może przecież czekać liderów stawki z G2 Esports, którzy podejmą niedawnych pogromców Natus Vincere, czyli Team Vitality. Z kolei Team BDS spróbuje poradzić sobie z Cowaną Gaming i będzie mieć spore szanse na sukces, bo ta mimo udanego początku sezonu popadła już w ligową przeciętność. O wiele ciekawiej powinno być podczas derbów Europy Wschodniej, w których naprzeciwko siebie staną Team Empire oraz Virtus.pro. Ponadto czeka nas też bój w dolnych rejonach tabeli, który stoczą Team Secret oraz nieposiadający organizacji Francuzi z unKnights.

Czwartkowy harmonogram European League 2021:

15 lipca
18:00 Team Empire vs Virtus.pro BO1
19:15 Rogue vs Natus Vincere BO1
20:30 Team Vitality vs G2 Esports BO1
21:45 Team BDS vs Cowana Gaming BO1
23:00 unKnights vs Team Secret BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Drugi etap European League 2021 potrwa do 26 lipca i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 50 tysięcy euro oraz cztery bilety na Six August 2021 Major.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NOX z devils.one, ESCA z Illuminar. Przed nami 9. kolejka Polish Masters 2021

Po ośmiu seriach spotkań w tabeli Polish Masters 2021 w Rainbow Six: Siege panuje niezły ścisk. Ale kto wie, może akurat dziewiąta kolejka pozwoli uci...