STS
fot. Team ESCA Gaming

Kassadin Dawidsonka zmiótł IHG z planszy. ESCA druga na koniec fazy zasadniczej Ultraligi

Ostatnią kolejkę szóstego sezonu Ultraligi rozpoczął pojedynek pomiędzy Teamem ESCA Gaming oraz Illuminar Gaming. Kiedy obie ekipy spotkały się ze sobą na początku lata, to podopieczni Mikołaja „Vounghuarda” Truszczyńskiego byli górą. W jednym z ważniejszych meczów dla organizacji spod szyldu Oczka rezultat poprzedniego starcia się powtórzył. ESCA wytrwała do momentu, kiedy jej (nie)tajna broń przejęła kontrolę nad spotkaniem.

Team ESCA Gaming 1:0 Illuminar Gaming
Jaqen
Gwen
LeQu
Camille
Xeonerr
Lee Sin
Chris
Viego
Dawidsonek
Kassadin
Eścik
Lulu
ZAMULEK
Varus
Harpoon
Ezreal
marlon
Thresh
xCharm
Nautilus

W fazie draftu wiceliderzy postawili wszystkie karty znowu na Kassadina w rękach Dawida „Dawidsonka” Trojanowskiego. Już w trzeciej minucie mogliśmy oglądać niezwykle agresywną wymianę ognia na dolnej linii. Walka pomiędzy ekipami była bardzo wyrównana i ostatecznie upadła dwójka strzelców. Team ESCA Gaming był trochę bardziej zadowolony z tej wymiany, ponieważ Franciszek „Harpoon” Gryszkiewicz otrzymał pierwszą krew. Krystian „Chris” Dobrzański postanowił odpowiedzieć na górnej alei. W wyniku jego ganków Mateusz „Jaqen” Góral został usunięty z mapy dwa razy jeszcze przed piątą minutą.

Reprezentanci organizacji spod znaku oczka wzięli też pierwszego smoka i Herolda. Do pewnego momentu we wczesnej fazie rozgrywki wszystko szło według ich planu. W 11. minucie strzelec wiceliderów zgarnął kolejną eliminację na wspierającym przeciwników. Później ukarany został także Kamil „LeQu” Rosik. Później Harpoon podjął walkę jeden na jednego z Dominikiem „ZAMULKIEM” Bielą i wysłał go do fontanny. To dało ESCE małą przewagę w złocie jeszcze przed 15. minutą.

Podczas ważnej walki o trzeciego smoka drużyna z niebieskiej strony zdeklasowała rywali. W pięknym stylu Dawidsonek i spółka usunęli wszystkich graczy IHG i zapewnili sobie potwora. Kolejny istotny teamfight rozgrywał się w okolicy Barona Nashora. Najpierw świetnymi strzałami zbombardował wrogów Harpoon. Następnie do walki wszedł też Kassadin, który po przejęciu inhibitora teleportował się do starcia i wyczyścił resztę przeciwników. Później midlaner zrobił sobie wycieczkę po mapie i wysłał do fontanny dwóch zawodników Illuminar. Chwilę później TEG było już zbyt rozpędzone i w 32. minucie niszczyło wrogi Nexus.

Już za chwilę będziemy mogli obejrzeć powtórkę z finału poprzedniego splitu. O godzinie 18:30 K1CK podejmie AGO ROGUE. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jednak nie na lanie. ESL Pro League Season 14 zostanie rozegrane online

Dopiero co zakończyło się Intel Extreme Masters Cologne 2021. Turniej ten był pierwszym znaczącym lanem CS:GO od półtora roku i odbył się w gruncie rz...