STS
fot. Riot Games

Ciąg dalszy napraw w VALORANCIE. Patch 3.02 usuwa kolejne usterki

Minęły dwa tygodnie od ostatniej aktualizacji w VALORANCIE, dlatego też dzisiaj mamy kolejną porcję zmian. Patch 3.02 będzie kontynuacją poprzedniej łatki, w której zostaną naprawione następne błędy zarówno w rozgrywce, jak i poza nią. Wprowadzenie nowego epizodu zaowocowało kilkoma wpadkami, dlatego też deweloperzy wciąż skupiają się na uprzątnięciu bałaganu.

Patch 3.02 bez zmian agentów i broni

Postacie w dużej mierze nie zostały ruszone. Jedyne modyfikacje dotyczą naprawy pomniejszych błędów, jak na przykład ustawianie Kuli Bariery pomiędzy piramidami na Brezee. Gracze nie będą już mieli tej możliwości podczas gry Sage. Ponadto Boom Bot Raze sprawiał niemałe problemy, ponieważ w niektórych miejscach można było go puścić przez ściany. Tego także nie zobaczymy od nowej aktualizacji. Usunięto też usterkę związaną z teksturami KAY/O, które nakładały się na bronie po wskrzeszeniu bohatera.

Z ważniejszych błędów w końcu wzięto się za suwaki głośności zespołowego czatu głosowego. Wcześniej wskaźnik zawsze resetował się do poziomu 50%. Teraz będziemy mogli usłyszeć sojuszników głośno i wyraźnie, bez denerwującej usterki. Dodatkowo naprawiono też rozpikselowaną ramkę otaczającą ikonę Bez Rangi. Większość modyfikacji wpłynie na komfort z rozgrywki. Zmiany w broniach i agentach najprawdopodobniej zobaczymy już wkrótce.

Co dokładnie zmienia patch 3.02 w VALORANCIE?

Aktualizacje systemu gry:

  • Zmieniono sposób obliczania klipowania, dzięki czemu powinniście doświadczać mniej związanych z tym sytuacji w trakcie rozgrywki.

Zmiany społecznościowe:

  • Dodano odstęp między rangą w grze a tabelą rankingową dla rang Nieśmiertelnego i wzwyż w interfejsie kart reagujących na najechanie kursorem.

Naprawione błędy:

Agenci

  • Sage nie może już umieścić Kuli Bariery pomiędzy piramidami na Breeze, by stworzyć małą szparę;
  • Tekstury KAY/O nie będą nakładać się na bronie, gdy był ponownie zostanie stabilizowany w trakcie trwania jego umiejętności NULL/cmd (X);
  • Usunięto możliwość umieszczenia Boom Bota Raze przez niektóre ściany.

Społecznościowe

  • Naprawiono błąd powodujący, że suwaki głośności zespołowego czatu głosowego resetowały się do 50;
  • Naprawiono błąd powodujący, że suwak w panelu społeczności czasem wyświetlał się nieprawidłowo;
  • Naprawiono rozpikselowaną ramkę otaczającą ikonę Bez Rangi w karcie reagującej na najechanie kursorem;
  • Naprawiono błąd, przez który rozmyte tło czasem sprawiało, że notatki o znajomych w interfejsie karty reagującej na najechanie kursorem były nieczytelne;
  • Tytuł „Zwycięzca VCT Masters Reykjavik” nie będzie już zakryty przez kartę gracza.
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

IEM Cologne 2021 z rekordową oglądalnością

Dopiero zakończone Intel Extreme Masters Cologne 2021 było turniejem wyjątkowym. Wystarczy wspomnieć, że po raz pierwszy od półtora roku mieliśmy okaz...