Lipcowa odsłona CoD: Warzone Showdown w ramach cyklu Twitch Rivals już za nami. Minionej nocy poznaliśmy zwycięzców, którzy wzbogacili się o 15 tysięcy dolarów. I nie, to nie skład Piotra "izaka" Skowyrskiego zakończył zmagania na szczycie.

Ostatni mecz ratuje sytuację

Drużyna, w której znaleźli się również Piotr „Miniuwa” Bronszkiewicz oraz Jerzy Janowicz, przez większą część zawodów radziła sobie przeciętnie. Niemniej w swoim ostatnim meczu sięgnęła po zwycięstwo, zdobywając przy okazji dwanaście fragów. Dzięki temu rzutem na taśmę poprawiła swoją sytuację i koniec końców finiszowała na skraju drugiej dziesiątki, tj. na dziewiętnastej lokacie, za co otrzymała 900 dolarów. – Kończymy Twitch Rivals na 19. miejscu. Ta ostatnia gierka mocno nas podratowała, ale powiem wam, że wygrać gierkę na customie na tak obsadzonym lobby daje mega satysfakcję! Dzięki za kibicowanie! Kolejny turniej niebawem – przyznał sam Skowyrski w mediach społecznościowych.

Co ciekawe, trio izak-Miniuwa-Janowicz nie było bynajmniej najwyżej sklasyfikowanym składem z Polski. Lepiej poradziła sobie bowiem ekipa Marcina „Rocketa” Stasiaka, który w przeszłości miał okazję występować wspólnie z izakiem, ale tym razem powołał własną drużynę. Pod banderą Teamu Rocket wystąpili także mvc1ek oraz Mateusz "MOORPHEUS" Ludwig, który w przeszłości reprezentował barwy Izako Boars na scenie PUBG. Trójka ta radziła sobie na tyle dobrze, że ostatecznie zajęła jedenastą pozycję i wygrała 1,2 tysiąca dolarów. Co warte wspomnienia, Rocket i spółka w międzyczasie zdobyli 467 punktów, czyli o 117 oczek więcej niż izak i jego koledzy.

LouiCM i spółka bogatsi o 15 tysięcy dolarów

Na pierwszym miejscu wylądował natomiast zespół Louisa "LouiCM" Mortona, czyli byłego profesjonalnego gracza Call of Duty. Anglik i jego koledzy, Lennon "Lenun" i Justin "Vapulear", w sumie zgromadzili 741 punktów, czyli o blisko sześćdziesiąt oczek więcej niż ekipa znanego z London Royal Ravens Liama "Jukeyza" Jamesa, która swój udział w zawodach zakończyła na drugiej pozycji i otrzymała 12 tysięcy dolarów. Na najniższym stopniu podium z 677 punktami na koncie znalazł się natomiast skład GaGODa, którego konto zasiliło 9 tysięcy dolarów. Przypomnijmy, że w sumie na linii startu europejskiego CoD: Warzone Showdown zameldowało się 46 trzyosobowych drużyn.

Pewnym cieniem na całą imprezę kładzie się jednak fakt, że do udziału w zawodach dopuszczono... cheatera. Chodzi tutaj o pochodzącego z Czech Davida "DavskaRa" Adámka, który był partnerem Twitcha i mógł pochwalić się 8 tysiącami obserwujących. – Podczas Twitch Rivals zostałem zabity przez cheatera, którego oszustwa były widoczne na streamie. Admin stwierdził jednak, że nie będzie żadnego resetu, a on może grać dalej! – nie krył oburzenia Ethan "Fifakill" Pink. Ostatecznie jednak organizatorzy skutecznie zajęli się sprawą DavskaRa i po przeprowadzonym śledztwie usunęli go z turnieju. Na tym jednak nie koniec, bo ponadto z platformy został usunięty cały kanał czeskiego streamera.