Przed nami dwie ostatnie kolejki League of Legends European Championship. Kolejki, które z pewnością nie obejdą się bez emocji, wszak walka będzie toczyć się zarówno o czołowe miejsca w tabeli, jak i o same play-offy. W grupie zespołów, które raczej wezmą udział w wyścigu o miejsca na podium i jak największą porcję Championship Points będzie między innymi Rogue. W najnowszym odcinku podcastu EUphoria pojawił się toplaner Łotrzyków, Andrei "Odoamne" Pascu, który opowiedział o paru kwestiach związanych z LEC.

EXCEL albo Astralis z awansem do play-offów według Odoamne

Pierwszą z nich był temat awansu do play-offów. Eksperci są pewni, że dzisiejsze top 5 weźmie udział w kolejnym etapie ligi. Kto będzie szóstą, ostatnią formacją, która się zakwalifikuje? – Kiedy EXCEL dokonało zmian, to faktycznie było przez chwilę dobre. To musi być dla graczy druzgocące, bo mam wrażenie, że świetnie grają, ale jakoś i tak przegrywają. Byliby miłą szóstą drużyną w play-offach. Nadal czuję, że sobie poradzą i uda im się to – mówił Odoamne. Chwilę później prowadzący zwrócili uwagę na łatwy terminarz innego z kandydatów, Astralis, po czym sam Rumun przyznał, że zespół ten również jest w stanie to osiągnąć, patrząc na jego ostatnią formę.

Następnie rozmowa powędrowała w kierunku jednego ze szlagierów, który mieliśmy przyjemność ostatnio oglądać. Mowa tutaj o G2 vs Fnatic. Tym razem z tarczą wyszli reprezentanci brytyjskiej organizacji. Zawodnik Rogue nie krył komentarzy na temat dyspozycji pomarańczowo-czarnych.

CZYTAJ TEŻ:
Perkz: Dzisiaj każdy w NA jest słaby, my również

[Fnatic w top 2 - dop. red.] Jest to zasłużone. Fnatic odnalazło swoją dyspozycję. Upset został uwolniony, a ich botlane jest jednym z głównych powodów ich wygranych. Nisqy ma naprawdę dobry split. Wiedzą, co chcą grać i jak to robić, potrafią grać pod swoje win condition. Każdy poprawnie wykonuje swoją robotę, ale są odrobinę bardziej chaotyczni od nas – komentował toplaner, którego ekipa zmierzy się przecież z FNC już w najbliższy weekend. – To będzie interesujące zderzenie stylów. Fnatic to formacja, która wiele walczy i na tym opierają się jej zwycięstwa. Naszym zadaniem będzie kontrolować to spotkanie i nie pozwolić na wybuch clown fiesty.

"MAD Lions nie pojedzie na Worldsy"

W zeszłotygodniowej EUphorii pojawił się Elias "Upset" Lipp. Strzelec stwierdził, że Rogue nie pojedzie na tegoroczne mistrzostwa świata ze względu na bycie przewidywalną ekipą. Co na swoją obronę miał Odoamne? – Upset chyba nie wierzy w to co mówi. Wydaje mi się, że samo Fnatic zakwalifikuje się na Worldsy. Jeżeli miałbym stawiać pieniądze na drużynę, która tego nie zrobi, wskazałbym MAD Lions. [...] Jasne, jesteśmy przewidywalni cały rok, ale czy ktoś potrafi to wykorzystać? Nie. Jeżeli przegrywamy gry, to dlatego, że sami je oddajemy, a nie dlatego, że ktoś nas poprawnie skontrował. Całe nasze macro i nasze strategie są przemyślane. Poza tym zazwyczaj nasze linie są na prowadzeniu – powiedział ze spokojem Pascu.

Podczas rozmowy padł wątek słabości Rogue, a Marc "Caedrel" Lamont zauważył, że Łotrzyki czasami są wyłapywani przy pushowaniu bocznych alejek. Odoamne dobrze wiedział, jak odpowiedzieć na stawiane mu zarzuty. – Jesteśmy nieco nadgorliwi w robieniu rzeczy na mapie. Zamiast zbierać się drużynowo, próbujemy powiększać swoje indywidualne przewagi – odpowiadał gracz. Poruszono także aspekt, który od dawna był widoczny w rozgrywkach Rogue, czyli usterki w zamykaniu spotkań, czy też gubienie się podczas posiadania przewagi. Toplaner uspokoił jednak mówiąc, że formacja pod tym względem wykonała spory progres na przestrzeni ostatnich tygodni.

Tak jak wspomnieliśmy, Rogue już w najbliższy piątek stanie w szranki z Fnatic. Batalia ta będzie miała miejsce o godzinie 22:00. Za to sobotnim oponentem Łotrzyków będzie ekipa, która według Odoamne ma nie pojechać na Worldsy, czyli MAD Lions. Spotkania wraz z polskim komentarzem oglądać można na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz YouTube. Angielskojęzyczna transmisja będzie za to dostępna na kanale ligi, również na Twitchu oraz YouTube. Pełny harmonogram oraz transmisję z  LEC 2021 Summer Split możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej , do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: