Koniec, proszę państwa. Dziś odbyły się ostatnie już mecze w ramach fazy zasadniczej szóstego sezonu Ultraligi, a my poznaliśmy ostateczny kształt tabeli. Choć wszyscy uczestnicy play-offów byli już znani jeszcze przed startem dzisiejszych zmagań, to walka toczyła się chociażby o trzecie miejsce, za które nagrodą jest awans do drabinki wygranych. Zdobywcą najniższego stopnia podium zostało PDW, a to oznacza, że w pierwszej rundzie dolnej drabinki zobaczymy K1CK oraz Illuminar Gaming.

Pozdrowienia z Drabinki Wygranych

Ekipa Mateusza "Czajka" Czajki rozpoczęła dzisiejszą rywalizację pojedynkiem z Komil & Friends. Samo spotkanie zdecydowanie nie było tak jednostronne, jak moglibyśmy się spodziewać po sytuacji w tabeli – patrząc na stan złota wskazanie faworyta do wygranej było bardzo trudnym zadaniem, a do tego to KNF zdobyło pierwszego Nashora. Wzmocnienie bestii dzierżył koniec końców tylko jeden zawodnik, ale wystarczyło to do zniszczenia pierwszego inhibitora w grze. W ostatecznym rozrachunku jednak na niewiele się to zdało – jeszcze przed upływem pół godziny gry PDW znalazło okazję do zadania nokautującego ciosu oponentom i po ich anihilacji skierowało się prosto na czerwony Nexus.

Szalona bitwa zakończona zwycięstwem ESCA

W drugim dzisiejszym meczu Team ESCA Gaming zmierzył się z Gentlemen's Gaming. Tu również, mimo wyraźnej różnicy w klasyfikacji, byliśmy świadkami nie lada niespodzianki. Przez zdecydowaną większość meczu prowadzili bowiem Dżentelmeni i wizja sensacyjnego zwycięstwa na koniec fazy zasadniczej była dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wspomnieć, że GGM miało w 28. minucie ponad dziesięć tysięcy sztuk złota więcej niż rywale. Prawdziwą ESCĘ poznaje się jednak w późnej fazie gry – niespełna dziesięć minut później to TEG zdobyło wzmocnienie Nashora i z jego pomocą przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść, a tuż po wybiciu czterdziestej minuty Dawid "Dawidsonek" Trojanowski i spółka zadali decydujący cios.

Diabły otrzymują kopniaka od K1CK

Dopiero w trzecim dzisiejszym spotkaniu faworyt zanotował przekonujące zwycięstwo. Faworytem tym było K1CK, dla którego wygrana ta wiele nie zmieniła – przynajmniej w kontekście walki o trzecią lokatę. Mimo to Łukasz "Puki Style" Zygmunciak i koledzy fazę zasadniczą kończą udanie, bo pewnym zwycięstwem z devils.one. Pojedyncze zabójstwa i smoki na koncie Diabłów nie wystarczyły, aby podjąć wyrównaną walkę z K1CK i po niespełna pół godziny gry było już po wszystkim. I choć los obu drużyn w kwestii play-offów lub rozstawienia w nich był już przesądzony, to tą wygraną K1CK zaprzepaściło szansę Illuminar Gaming na zdobycie trzeciej pozycji.

AGO ROGUE z pewnym zwycięstwem na koniec tego etapu

W ostatnim zaplanowanym na dziś meczu AGO ROGUE zmierzyło się z Illuminar Gaming. Dla zespołu Bartłomieja "VoVa" Ryla stawką tego meczu była czwarta lokata w tabeli i tym samym prawo wyboru strony w pierwszej potyczce ćwierćfinału z K1CK. Nagroda ta trafi jednak do podopiecznych portugalskiej organizacji, bo w pojedynku IHG z AGO ROGUE ekipa z okiem w logo tym razem wiele do powiedzenia nie miała. Od dziesiątej minuty do samego końca to akademia Łotrzyków kontrolowała przebieg tego meczu i zadała decydujący cios tuż po upływie 25. minuty.

KNF z wygraną na pocieszenie... i lepszą pozycję w barażach

Na koniec kilka słów o dogrywce pomiędzy Komil & Friends a Gentlemen's Gaming. Obie drużyny zakończyły etap ligowy ex aequo na pozycji szóstej, a ponieważ w meczach bezpośrednich obie odniosły po jednej wygranej, do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebna była jeszcze jedna potyczka. Ta co prawda nie była transmitowana, ale dzięki najnowszej technologii tweetowi głównego sędziego Ultraligi, Łukasza "Krazasa" Kocjana (którego swego czasu pisał również na łamach naszego portalu), mamy pewien wgląd w przebieg tego meczu. Patrząc choćby na różnicę w złocie i zabójstwach oraz liczbę zniszczonych wież, możemy śmiało stwierdzić, że KNF większych problemów ze zwycięstwem nie miało. Nagrodą jest prawo wyboru rywala w nadchodzącym Turnieju Promocyjnym, aczkolwiek na chwilę obecną nie wiemy, kto awansuje do baraży z drugiej dywizji Ultraligi.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów Ultraligi:

21 lipca
17:30 PDW 1:0 Komil & Friends BO1
18:30 Team ESCA Gaming 1:0 Gentlemen’s Gaming BO1
19:30 K1CK 1:0 devils.one BO1
20:30 AGO ROGUE 1:0 Illuminar Gaming BO1
20:30 Gentlemen’s Gaming 0:1 Komil & Friends Dogrywka, BO1

Ostateczna klasyfikacja fazy zasadniczej:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 14 12 2 86%
2. Team ESCA Gaming 14 11 3 79%
3. PDW 14 8 6 57%
4. K1CK 14 8 6 57%
5. Illuminar Gaming 14 7 7 50%
6. Komil & Friends 15 5 10 33%
7. Gentlemen's Gaming 15 4 15 27%
8. devils.one 14 2 12 14%
Legenda:
 Awans do 2. rundy górnej części drabinki fazy pucharowej
 Awans do 1. rundy górnej części drabinki fazy pucharowej
 Awans do dolnej części drabinki fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

Drabinka play-offów:

1. runda 2. runda 3. runda Wielki finał
ESCA 0 AGO 0
PDW 0 TBD 0
TBD 0
TBD 0 TBD 0
TBD 0 TBD 0
TBD 0
K1CK 0
Illuminar 0

Pierwsze mecze play-offów Ultraligi już za tydzień. Dokładnych dat nie znamy, ale pewne jest, że w dniach 27-28 lipca K1CK zmierzy się z Illuminar Gaming, a PDW podejmie Team ESCA Gaming. Na drugą rundę będziemy musieli poczekać do sierpnia – w dniach 3-4 poznamy kompletną reprezentację Polski na European Masters, a finał drabinki przegranych oraz wielki finał zostanie rozegrany 10-11 sierpnia. Po więcej informacji dotyczących Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej: