STS
fot. fb.com/G2esports

Heretics i Queso o krok od zamkniętych eliminacji do VCT Challengers 2

Za nami dwa dni otwartych eliminacji do europejskiego VALORANT Champions Tour Challengers 2. W tym czasie wiele drużyn pożegnało się już z marzeniami o awansie, nadal jednak w grze pozostaje sześciu naszych rodaków, których od biletu do zamkniętego etapu dzieli już tylko jedna wygrana. Sześciu w grze. A ilu awansuje? Szansę na awans ma m.in. […]

Za nami dwa dni otwartych eliminacji do europejskiego VALORANT Champions Tour Challengers 2. W tym czasie wiele drużyn pożegnało się już z marzeniami o awansie, nadal jednak w grze pozostaje sześciu naszych rodaków, których od biletu do zamkniętego etapu dzieli już tylko jedna wygrana.

Sześciu w grze. A ilu awansuje?

Szansę na awans ma m.in. polska piątka występująca pod banderą Teamu Queso. Kamil „krytyq” Dudek i jego koledzy w poprzednich rundach wyeliminowali m.in. Francuzów z Exalty, a pierwszą mapę w ostatnim środowym spotkaniu urwała im dopiero inna ekipa znad Sekwany, Yendez. Dziś natomiast nasi rodacy mierzyć się będą z Farmers, czyli nieposiadającą wsparcia organizacji czeską drużyną, która wszystkie dotychczasowe mecze wygrała wynikiem 2:0. Jeżeli jednak to Queso będą górą, to już dziś o godzinie 21:00 przystąpią do zamkniętego turnieju eliminacyjnego, w którym podejmą międzynarodowy skład Wave Esports.

Równolegle swoje boje toczyć będzie również Team Heretics. Zespół Patryka „paTiTka” Fabrowskiego do rywalizacji przystępował krótko po tym, jak jego szeregi niespodziewanie zasilił Amine „Amilwa” Saidi. Jednakże ta przeprowadzona w ostatniej chwili zmiana bynajmniej nie wpłynęła negatywnie na Heretyków, bo ci pozostawili w pokonanym polu chociażby reprezentantów MAD DOG’S PACT. Teraz ponownie muszą wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, by poradzić sobie również z zawodnikami miksu o nazwie Bref. Bo tylko zwycięstwo w tym rywalem pozwoli paTiTkowi i spółce przystąpić do spotkania z Ninjas in Pyjamas w zamkniętych eliminacjach.

Czwartkowy harmonogram prezentuje się następująco:

22 lipca
18:00 OG vs MTP Esport BO3
18:00 Bref vs Team Heretics BO3
18:00 19esports vs Reject$ BO3
18:00 Team Queso vs Farmers BO3
18:00 Vodafone Giants vs Rugrats BO3
18:00 IVY vs WiLD MultiGaming BO3
18:00 Vexed Gaming vs unjobbed BO3
18:00 Cream Real Betis vs UCAM Esports Club BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Blizzard zapowiada zmiany w Hearthstone Masters Tour i Qualifiers

Esportowy cykl Hearthstone Masters po dwóch latach istnienia doczeka się istotnych zmian. Te w opublikowanej informacji prasowej zapowiedzieli przedst...