W Complexity Gaming doszło do pierwszej od dziewięciu miesięcy zmiany w składzie CS:GO. Zmiany naprawdę interesującej, bo ekipę zasilił pozostający ostatnio bez stałego zatrudnienia Patrick "es3tag" Hansen, podczas gdy na ławce rezerwowych usiadł jedyny amerykański członek zespołu, Will "RUSH" Wierzba.

Dwa lata mieszanych wyników

Praca z RUSHEM była absolutną przyjemnością i nie jestem w stanie opisać, jak bardzo w tym wymagającym okresie imponował mi jego profesjonalizm. To niesamowita osoba, którą naprawdę podziwiam i której będzie mi na pewno brakować – przyznał w oświadczeniu dla HLTV Jason Lake, założyciel organizacji. 27-latek graczem Complexity został pod koniec września 2019. Od tego momentu on i jego koledzy miewali wiele naprawdę udanych okresów, nigdy jednak na dobre nie zadomowili się w światowej czołówce i stale lawirowali na jej skraju. W efekcie największym odniesionym przez nich sukcesów był triumf podczas europejskich finałów BLAST Premier Spring 2020.

Po blisko dwóch latach z Complexity podążamy osobnymi ścieżkami – stwierdził RUSH we wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych. – To szalone, gdy uzmysławiam sobie, że cały ten czas COVID-u spędziłem skacząc od hotelu do hotelu w Europie. Liczyłem, że wraz z tym składem uda nam się osiągnąć więcej, ale niestety raz za razem nie potrafiliśmy spełnić naszych oczekiwań. Chciałbym, by to wypaliło, bo naprawdę wiele razy byliśmy blisko. Ostatecznie jednak nic nie trwa wiecznie, a zmiany w tym zespole były potrzebne. Życzę moim kolegom i całej organizacji powodzenia. Sam natomiast będę rozpatrywać swoje opcje na przyszłość i jednocześnie korzystał z pozostałej części przerwy – zakończył.

Powrót es3taga

Bynajmniej jednak fotel Wierzby nie pozostał wolny zbyt długo, bo już dziś przejął go Patrick "es3tag" Hansen. 25-latek pozostawał bezrobotny od marca, gdy to dobiegła końca jego przygoda z Cloud9. Potem przez wiele miesięcy plotkowano, że Duńczyk może powrócić do Astralis, w którego szeregach wyrobił sobie renomę, a sami gracze skandynawskiej drużyny podsycali te doniesienia m.in. za sprawą publikowanych przez siebie fotografii z udziałem swojego rodaka. Ostatecznie jednak, przynajmniej na razie, Hansen nie przywdzieje ponownie barw rodzimego zespołu, bo zamiast tego zdecydował się związać z coL.

Już od pewnego czasu rozważaliśmy zatrudnienie es3taga, bo to oczywiście fantastyczny zawodnik. Dodatkowo jestem przekonany, że jego etyka pracy, nastawienie i wiedza o grze pomoże naszemu składowi wejść tam, gdzie jego miejsce, czyli na wyższy poziom. Jestem niesamowicie podekscytowany tym, że mogę powitać go w rodzinie Complexity – nie krył zadowolenia cytowany już wcześniej Lake. Niemniej es3tag na oficjalny debiut w nowych barwach będzie musiał nieco poczekać, bo obecnie trwa przerwa wakacyjna i jego nowa ekipa do gry powróci dopiero w połowie sierpnia, gdy ruszy ESL Pro League Season 14.

W tej sytuacji skład CS:GO Complexity Gaming prezentuje się następująco:

  • Benjamin „blameF” Bremer
  • Kristian „k0nfig” Wienecke
  • Valentin „poizon” Vasilev
  • Justin „jks” Savage
  • Patrick "es3tag" Hansen
  • William „RUSH” Wierzba – rezerwowy