STS
fot. twitter.com/G2esports

Udany czwartek Polaków. Heretics i Queso przybliżyły się do europejskiego VCT Challengers 2

Sześciu polskich graczy zdecydowanie ma powody do zadowolenia po czwartkowych zmaganiach w ramach eliminacji do VALORANT Champions Tour Challengers 2. Zarówno Team Queso, jak i Team Heretics awansowały bowiem do zamkniętego turnieju kwalifikacyjnego i zdążyły już nawet wygrać w nim po jednym meczu. Polacy niepokonani Jako pierwsi powody do świętowania mieli gracze Queso. Kamil „krytyq” Dudek […]

Sześciu polskich graczy zdecydowanie ma powody do zadowolenia po czwartkowych zmaganiach w ramach eliminacji do VALORANT Champions Tour Challengers 2. Zarówno Team Queso, jak i Team Heretics awansowały bowiem do zamkniętego turnieju kwalifikacyjnego i zdążyły już nawet wygrać w nim po jednym meczu.

Polacy niepokonani

Jako pierwsi powody do świętowania mieli gracze Queso. Kamil „krytyq” Dudek i spółka nie mieli bowiem żadnych problemów z rozgromieniem Czechów z Farmers, którym na dwóch mapach oddali w sumie… trzy rundy. O wiele więcej emocji przyniosła za to pierwsza potyczka w zamkniętych eliminacjach. Na drodze podopiecznych hiszpańskiej organizacji stanęło wszak Wave Esports, które bynajmniej nie zamierzało tanio sprzedać skóry. Tak więc po Bindzie, na którym Polacy wygrali różnicą czterech punktów, przyszła pora na Iceboksa i Breeze, gdzie do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dogrywki. Ostatecznie to nasi rodacy byli górą, triumfując w trzeciej potyczce 15:13.

Z kolei Patryk „paTiTek” Fabrowski i spółka w czwartek rozegrali dwie pełne serie BO3. Niespodziewanie bowiem już w otwartym turnieju postawiło im się Bref, które było nawet w stanie zgarnąć dla siebie Iceboksa. Dlatego też Heretics awans zapewnili sobie dopiero przy wyniku 2:1 i swój mecz z Ninjas in Pyjamas zaczynali o 22 polskiego czasu, czyli dość późno. Zwłaszcza że i w tym wypadku ostatecznie doszły do skutku wszystkie trzy mapy, chociaż początkowo nic tego nie zwiastowało. Ekipa paTiTka na Ascent gładko rozgromiła rywali 13:5. Niemniej podopieczni szwedzkiej organizacji odpowiedzieli wygraną dogrywką na Breeze, więc o losach zwycięstwa przesądzić miało Haven. Tam zresztą również nie było od dogrywki daleko, ale koniec końców Heretycy rzutem na taśmę okazali się lepsi wynikiem 13:11.

Komplet czwartkowych wyników prezentuje się następująco:

Ostatnia runda otwartych elimnacji

Pierwsza runda zamkniętych eliminacji

OG 1:2 MTP Esport Team Finest 2:0 MTP Esport
Bref 1:2 Team Heretics Ninjas in Pyjamas 1:2 Team Heretics
19esports 2:1 Reject$ TENSTAR 2:1 19esports
Team Queso 2:0 Farmers Wave Esports 1:2 Team Queso
Vodafone Giants 2:0 Rugrats BIG 0:2 Vodafone Giants
IVY 0:2 WiLD MultiGaming Team Vitality 2:1 WiLD MultiGaming
Vexed Gaming 2:0 unjobbed BK ROG Esports 0:2 Vexed Gaming
Cream Real Betis 2:0 UCAM Esports Club Alliance 2:0 Cream Real Betis

Walka o awans trwa

Już dziś kolejne mecze z udziałem polskich zawodników. W drugiej rundzie górnej drabinki Team Queso podejmie złożony z czterech Brytyjczyków i Fina skład TENSTAR, który wczoraj okazał się lepszy od 19esports. Z kolei paTiTek i jego koledzy z Teamu Heretics mierzyć się będą z Teamem Finest, czyli pogromcami MTP Esport. Jeżeli drużyny Polaków wygrają te spotkania, to awansują do czwartej, decydującej rundy i w piątek będą mogły zapewnić sobie miejsce w VCT Challengers 2. W przypadku porażki spadną natomiast do drugiej rundy drabinki przegranych i chociaż nadal będą liczyć się w grze o promocję, to nie będą mieć już miejsca na żaden błąd.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

23 lipca
18:00 Team Finest vs Team Heretics BO3
18:00 TENSTAR vs Team Queso BO3
18:00 Vodafone Giants vs Team Vitality BO3
18:00 Vexed Gaming vs Alliance BO3
18:00 MTP Esport vs Ninjas in Pyjamas BO3
18:00 19esports vs Wave Esports BO3
18:00 BIG vs WiLD MultiGaming BO3
18:00 BK ROG Esports vs Cream Real Betis BO3
21:00 dwa mecze 3. rundy drabinki wygranych BO3
21:00 cztery mecze 2. rundy drabinki przegranych BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NOX wygrywa i zapewnia sobie miejsce w play-offach Polish Masters 2021

Poznaliśmy pierwszego półfinalistę Polish Masters 2021 w Rainbow Six: Siege. I cóż, zaskoczenia nie ma – o tegoroczne mistrzostwo Polski na pewno powa...